სომხეთმა და აშშ-მა რიგ სფეროებში ურთიერთობების ინსტიტუციონალიზაციის პერსპექტივები განიხილეს
სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილის მოვალეობის შემსრულებელი ვაჰან კოსტანიანი აშშ-ის სავაჭრო პალატის უფროს ვიცე-პრეზიდენტს საერთაშორისო პარტნიორებთან ურთიერთობებისა და ახლო აღმოსავლეთის, თურქეთისა და ცენტრალური აზიის საკითხებში, ქუშ ჩოქსის შეხვდა.
ვაჰან კოსტანიანმა და ქუშ ჩოქსიმ სავაჭრო-ეკონომიკურ, აგრეთვე სოფლის მეურნეობის, ენერგეტიკისა და საინფორმაციო ტექნოლოგიების სფეროებში ურთიერთობების ინსტიტუციონალიზაციის პერსპექტივები განიხილეს.
თანამოსაუბრეებმა ხაზი გაუსვეს სომხეთ-აშშ-ის ორმხრივ ურთიერთობებში გასულ წლებში დაფიქსირებულ წარმატებებსა და მაღალ დონეზე მიღწეული შეთანხმებების პრაქტიკულად რეალიზაციის მნიშვნელობას.

Armenia’s Acting Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan met with Khush Choksy, Senior Vice President for International Member Relations and Senior Vice President for the Middle East, Türkiye and Central Asia at the U.S. Chamber of Commerce.
Kostanyan and Choksy discussed prospects for “institutionalizing relations in trade and economic cooperation, as well as in the fields of agriculture, energy, and information technology,” the Foreign Ministry said in a press release.
The sides emphasized the progress achieved in Armenia-U.S. bilateral relations in recent years and the importance of implementing high-level agreements.