მირზოიანმა და კოპმანმა რეგიონული ეკონომიკური და სატრანსპორტო ურთიერთკავშირის განვითარებაზე მიმართული პროგრამები განიხილეს
სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრი არარატ მირზოიანი ევროკომისიის სამეზობლო პოლიტიკისა და გაფართოების საკითხებში გენერალურ დირექტორს, გერტ იან კოპმანს შეხვდა.
„არმენპრესის“ ცნობით, სომხეთის საგარეო საქმეთა სამინისტრო იტყობინება, რომ მხარეებმა განიხილეს რეგიონული ეკონომიკური და სატრანსპორტო ურთიერთკავშირის განვითარებაზე მიმართული პროგრამები და ამ მიმართულებით სომხეთ-ევროკავშირის თანამშრომლობის საკითხები.
არარატ მირზოიანმა და გერტ იან კოპმანმა აზრები გაცვალეს სომხეთ-ევროკავშირის მომავალი მაღალი დონის ღონისძიებებისა და ვიზიტების დღის წესრიგზე, ასევე პარტნიორობის განვითარებისკენ მიმართული ახალი ხელშესახები შედეგების უზრუნველყოფის მიზნით მიმდინარე სამუშაოებზე.
ყურადღება გამახვილდა დემოკრატიული მდგრადობის უწყვეტი გაძლიერებისკენ მიმართულ ინიციატივებზე.
არარატ მირზოიანმა და გერტ იან კოპმანმა ასევე ისაუბრეს რეგიონულ განვითარებაზე, სომხეთ-აზერბაიჯანის ურთიერთობების მოწესრიგების პროცესში არსებულ დინამიკასა და შესაძლებლობებზე, და ორმხრივი ინტერესის მქონე სხვა საკითხებზე.

Мирзоян и Купман обсудили программы, направленные на развитие региональной экономической и транспортной взаимосвязи
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян встретился с генеральным директором Европейской комиссии расширения и политики Восточного соседства Гертом Яном Купманом.
Как сообщает «Арменпресс», МИД РА заявил, что собеседники обсудили программы, направленные на развитие региональной экономической и транспортной взаимосвязи, а также вопросы сотрудничества РА-ЕС в этом направлении.
Арарат Мирзоян и Герт Ян Купман обменялись мнениями о повестке предстоящих мероприятий и визитов высокого уровня РА-ЕС, а также о работе, проводимой для обеспечения новых ощутимых результатов, направленных на развитие партнерства.
Были упомянуты инициативы, направленные на постоянное укрепление демократической устойчивости.
Арарат Мирзоян и Герт Ян Купман также обменялись мнениями о региональных развитиях, динамике и возможностях в процессе нормализации армяно-азербайджанских отношений, а также о других вопросах, представляющих взаимный интерес.