ვარშავაში გაიმართა სომხეთისა და უკრაინის საგარეო საქმეთა მინისტრების შეხვედრა
სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრი არარატ მირზოიანი შეხვდა უკრაინის საგარეო საქმეთა მინისტრ ანდრეი სიბიჰას.
„არმენპრესის“ ინფორმაციით, ამის შესახებ აღნიშნულია არარატ მირზოიანის X-ის მიკრობლოგში გაკეთებულ ჩანაწერში.
„ძალიან სიღრმისეული საუბარი ჩემს კოლეგა ანდრეი სიბიჰასთან. ვთანხმდებით სომხეთ–უკრაინის თანამშრომლობის განვითარებასა და ორმხრივი დღის წესრიგის გაფართოებაზე“, – აღნიშნა მირზოიანმა და დაამატა, რომ შეხვედრისას მოკლედ განიხილეს სამხრეთ კავკასიაში დამკვიდრებული მშვიდობაც.
სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრის თქმით, შეხვედრაზე ასევე ხაზგასმული იყო უკრაინაში მშვიდობის მიღწევის მნიშვნელობა.
„მიმოხილული იქნა შექმნილი ვითარება“, – ნათქვამია არარატ მირზოიანის ჩანაწერში.
სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრი არარატ მირზოიანი სამუშაო ვიზიტით პოლონეთში იმყოფება, სადაც მონაწილეობს ვარშავის უსაფრთხოების ფორუმში.

Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan held a meeting with Ukrainian Foreign Minister Andrii Sybiha on the sidelines of the Warsaw Security Forum 2025.
“Insightful conversation with my counterpart Andrii Sybiha. We agree to develop Armenia-Ukraine cooperation & enhance the bilateral agenda,” Mirzoyan said on X.
“Briefed on established peace in the South Caucasus. Stressed the importance of reaching peace in Ukraine. Exchanged views on the ongoing situation,” he added.
Insightful conversation w/my counterpart @andrii_sybiha.
— Ararat Mirzoyan (@AraratMirzoyan) September 30, 2025
We agree to develop 🇦🇲-🇺🇦 cooperation & enhance the bilateral agenda.
Briefed on established peace in the South Caucasus. Stressed the importance of reaching peace in #Ukraine. Exchanged views on the ongoing situation. pic.twitter.com/oSgaXA2qTG