სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრი მეუღლესთან ერთად ტიანძინიდან პეკინში გაემგზავრა
სამუშაო ვიზიტით ჩინეთში მყოფი სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრი ნიკოლ ფაშინიანი მეუღლესთან, ანნა ჰაკობიანთან ერთად, ტიანძინის ქალაქიდან მატარებლით გაემგზავრა დედაქალაქ პეკინში, სადაც 3 სექტემბერს დაესწრება მეორე მსოფლიო ომის დასრულების 80-ე წლისთავს მიძღვნილ პარადს და შეხვედრას გამართავს ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის ვიცე-პრეზიდენტ ჰან ჯენთან.
„არმენპრესის“ ინფორმაციით, სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრის აპარატი იუწყება, რომ ნიკოლ ფაშინიანი და მისი მეუღლე ტიანძინიდან გააცილა ვიცე-მერმა ვან სიუფენგმა, ხოლო პეკინში სომხეთის რესპუბლიკის სამთავრობო დელეგაციას შეხვდა პეკინის პოლიტიკური საკონსულტაციო საბჭოს ვიცე-თავმჯდომარე იან ინი.

Prime Minister Nikol Pashinyan and his spouse Anna Hakobyan have arrived in Beijing after attending the SCO+ meeting of the SCO Summit in Tianjin.
The Prime Minister’s Office said in a press release that Pashinyan will attend the September 3 parade in Beijing on the occasion of the 80th anniversary of the end of WWII, and have a meeting with Vice President of China Han Zheng.
Pashinyan and Anna Hakobyan were welcomed in Beijing by Yan Ying, Vice Chairman of the Beijing Municipal Committee of the Chinese People's Political Consultative Conference (CPPCC).
Within the framework of the SCO Summit, Pashinyan earlier met with President Xi Jinping. The two leaders announced the Armenian-Chinese Strategic Partnership.