სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრი მეუღლესთან ერთად ტიანძინიდან პეკინში გაემგზავრა
სამუშაო ვიზიტით ჩინეთში მყოფი სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრი ნიკოლ ფაშინიანი მეუღლესთან, ანნა ჰაკობიანთან ერთად, ტიანძინის ქალაქიდან მატარებლით გაემგზავრა დედაქალაქ პეკინში, სადაც 3 სექტემბერს დაესწრება მეორე მსოფლიო ომის დასრულების 80-ე წლისთავს მიძღვნილ პარადს და შეხვედრას გამართავს ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის ვიცე-პრეზიდენტ ჰან ჯენთან.
„არმენპრესის“ ინფორმაციით, სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრის აპარატი იუწყება, რომ ნიკოლ ფაშინიანი და მისი მეუღლე ტიანძინიდან გააცილა ვიცე-მერმა ვან სიუფენგმა, ხოლო პეკინში სომხეთის რესპუბლიკის სამთავრობო დელეგაციას შეხვდა პეკინის პოლიტიკური საკონსულტაციო საბჭოს ვიცე-თავმჯდომარე იან ინი.

Премьер-министр Армении с супругой отбыл из Тяньцзиня в Пекин
Премьер-министр Армении Никол Пашинян, находящийся с рабочим визитом в Китае, вместе с супругой Анной Акопян выехал на поезде из Тяньцзиня в Пекин, где 3 сентября примет участие в параде, посвященном 80-летию окончания Второй мировой войны, и встретится с заместителем председателя Китайской Народной Республики Хань Чжэном.
Как передает “Арменпресс”, Аппарат премьер-министра Армении сообщает, что из Тяньцзиня Никола Пашиняна и его супругу провожал вице-мэр Ван Сюфэнг, в Пекине правительственную делегацию РА встречал заместитель председателя Народного политического консультативного совета Пекина Ян Ин.