სურენ პაპიკიანი საზღვარგარეთ აკრედიტებულ სომხეთის სამხედრო ატაშეებს შეხვდა
სომხეთის რესპუბლიკის თავდაცვის მინისტრი სურენ პაპიკიანი 1-ელ ივლისს თავდაცვის სამინისტროს ადმინისტრაციულ კომპლექსში შეხვდა საზღვარგარეთ აკრედიტებულ სომხეთის სამხედრო ატაშეებს.
როგორც „არმენპრესი“ სომხეთის თავდაცვის სამინისტროს მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაზე დაყრდნობით იუწყება, სამხედრო ატაშეებმა მინისტრს თავიანთი საქმიანობის შედეგები წარუდგინეს, ისაუბრეს თავდაცვის სფეროში თანამშრომლობის მიმდინარეობაზე, განვითარებაზე და არსებულ გამოწვევებზე.
თავდაცვის უწყების ხელმძღვანელმა სამხედრო ატაშეებს გააცნო შეიარაღებული ძალების რეფორმის მიმდინარეობა, შეაჯამა შეხვედრის შედეგები და მისცა შესაბამისი მითითებები.

Сурен Папикян встретился с аккредитованными за рубежом военными атташе Республики Армения
Министр обороны Республики Армения Сурен Папикян 1 июля в административном комплексе Министерства обороны встретился с аккредитованными за рубежом военными атташе Республики Армения.
Как сообщает Арменпресс из пресс-релиза Министерства обороны Республики Армения, военные атташе представили министру результаты проделанной работы, коснулись процесса сотрудничества в оборонной сфере, разработок и проблем.
Глава оборонного ведомства представил военным атташе ход реформ Вооруженных сил, подвел итоги встречи, дав соответствующие поручения.