სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარემ და ფლანდრიის პარლამენტის თავმჯდომარემ განიხილეს აზერბაიჯანში დაკავებულ სომეხ ტყვეებთან დაკავშირებული საკითხები
ბელგიაში სამუშაო ვიზიტით მყოფი სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარის, ალენ სიმონიანის ხელმძღვანელობით დელეგაცია 6 თებერვალს ეწვია ფლანდრიის პარლამენტს.
„ალენ სიმონიანმა ფლანდრიის პარლამენტის თავმჯდომარე ფლეია ვან დენ ბოსხთან განიხილა საპარლამენტთაშორისო თანამშრომლობასა და სომხეთ-ევროკავშირის ურთიერთობებსთან დაკავშირებული საკითხების ფართო სპექტრი“, – „არმენპრესის“ ინფორმაციით, აცხადებენ სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეიდან.
საუბრისას განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო მშვიდობის შეთანხმებას, რეგიონულ განვითარებებსა და აზერბაიჯანში დაკავებულ სომეხ ტყვეებთან დაკავშირებულ საკითხებს.

Председатель Парламента Армении и председатель Парламента Фландрии обсудили вопрос армянских пленных, содержащихся в Азербайджане
Делегация во главе со спикером Национального собрания Армении Аленом Симоняном, находящаяся с рабочим визитом в Бельгии, 6 февраля посетила Парламент Фландрии.
Как передает Арменпресс, в НС сообщили, что Ален Симонян и председатель Парламента Фландрии Фейя Ван ден Бош обсудили широкий круг вопросов, касающихся межпарламентского сотрудничества и отношений Армения-ЕС.
Собеседники также обсудили вопросы, связанные с мирным договором, региональными событиями и проблемой армянских пленных, содержащихся в Азербайджане.