ალენ სიმონიანი ინდოეთის პრეზიდენტს შეხვდა
ერევანი, 16 დეკემბერი, არმენპრესი. ოფიციალური ვიზიტით ინდოეთში მყოფი სომხეთის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარე ალენ სიმონიანის ხელმძღვანელობით დელეგაცია 16 დეკემბერს ინდოეთის პრეზიდენტ დრუპადი მურმუს შეხვდა.
„არმენპრესის“ ინფორმაციით, ამის შესახებ განცხადება სომხეთის ეროვნული ასამბლეის საზოგადოებასთან ურთიერთობის და კომუნიკაციის დეპარტამენტმ გაავრცელა.
მხარეებმა კმაყოფილებით აღნიშნეს ორი ქვეყნის ურთიერთობების განვითარების მაღალი დინამიკა და აღნიშნეს, რომ ფართო თანამშრომლობის მიუხედავად, ორმხრივი ურთიერთობებში კვლავ არსებობს გამოუყენებელი პოტენციალი.
დრუპადი მურმუმ მადლობა გადაუხადა ალენ სიმონიანს ინდოეთში ოფიციალური ვიზიტისთვის და გამოხატა რწმენა, რომ ამ ვიზიტით ორმხრივ ურთიერთობებში ახალი გვერდი გაიხსნება.
ალენ სიმონიანმა თავის მხრივ მადლობა გადაუხადა შეხვედრისთვის და ხაზი გაუსვა, რომ ინდოეთი სომხეთისთვის მნიშვნელოვანი პარტნიორია.
მოსაუბრეებმა ასევე განიხილეს ორმხრივი ინტერესის სხვა საკითხები, მათ შორის სომხეთსა და აზერბაიჯანს შორის სამშვიდობო ხელშეკრულებასთან დაკავშირებული თემები.

Armenian Speaker of Parliament meets with President of India
YEREVAN, DECEMBER 16, ARMENPRESS. A delegation led by Speaker of Parliament Alen Simonyan on December 16 met with President of India Droupadi Murmu during an official visit to India.
During the meeting both sides were pleased to note the high dynamics of development of bilateral relations and added that despite the broad cooperation there is still untapped potential in the ties, according to a readout issued by the Armenian parliament’s press service.
President Droupadi Murmu thanked Speaker Simonyan for the official visit to India and expressed confidence that it will open a new chapter in bilateral relations.
Speaker Simonyan thanked for the meeting and stressed that India is an important partner for Armenia.
Issues of bilateral interest were discussed, including issues pertaining to the peace treaty between Armenia and Azerbaijan.