ალენ სიმონიანი ინდოეთის პრეზიდენტს შეხვდა
ერევანი, 16 დეკემბერი, არმენპრესი. ოფიციალური ვიზიტით ინდოეთში მყოფი სომხეთის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარე ალენ სიმონიანის ხელმძღვანელობით დელეგაცია 16 დეკემბერს ინდოეთის პრეზიდენტ დრუპადი მურმუს შეხვდა.
„არმენპრესის“ ინფორმაციით, ამის შესახებ განცხადება სომხეთის ეროვნული ასამბლეის საზოგადოებასთან ურთიერთობის და კომუნიკაციის დეპარტამენტმ გაავრცელა.
მხარეებმა კმაყოფილებით აღნიშნეს ორი ქვეყნის ურთიერთობების განვითარების მაღალი დინამიკა და აღნიშნეს, რომ ფართო თანამშრომლობის მიუხედავად, ორმხრივი ურთიერთობებში კვლავ არსებობს გამოუყენებელი პოტენციალი.
დრუპადი მურმუმ მადლობა გადაუხადა ალენ სიმონიანს ინდოეთში ოფიციალური ვიზიტისთვის და გამოხატა რწმენა, რომ ამ ვიზიტით ორმხრივ ურთიერთობებში ახალი გვერდი გაიხსნება.
ალენ სიმონიანმა თავის მხრივ მადლობა გადაუხადა შეხვედრისთვის და ხაზი გაუსვა, რომ ინდოეთი სომხეთისთვის მნიშვნელოვანი პარტნიორია.
მოსაუბრეებმა ასევე განიხილეს ორმხრივი ინტერესის სხვა საკითხები, მათ შორის სომხეთსა და აზერბაიჯანს შორის სამშვიდობო ხელშეკრულებასთან დაკავშირებული თემები.

Президент Индии приняла спикера Парламента Армении
16 декабря делегацию во главе со спикером Национального собрания Армении Аленом Симоняном, находящуюся в Индии с официальным визитом, приняла президент Индии Драупади Мурму.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Управление по связям с общественностью и коммуникациям НС Республики Армения.
Стороны с удовлетворением отметили высокую динамику развития отношений между двумя странами и добавили, что, несмотря на широкое сотрудничество, в двусторонних отношениях еще существует нереализованный потенциал.
Драупади Мурму поблагодарила Алена Симоняна за официальный визит в Индию и выразила уверенность, что с этим визитом откроется новая страница в двусторонних отношениях. Ален Симонян выразил благодарность за прием и подчеркнул, что Индия является важным партнером Армении.
Собеседники обсудили и другие вопросы, представляющие двусторонний интерес, в том числе и тему мирного договора между Арменией и Азербайджаном.