სომხეთმა და სლოვაკეთმა შეთანხმდნენ ყველა სფეროში თანამშრომლობის გაღრმავებაზე
ერევანი, 6 დეკემბერი, არმენპრესი․ სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრი არარატ მირზოიანი ეუთოს მინისტრთა ფორუმის ფარგლებში სლოვაკეთის კოლეგას იურეი ბლანარს შეხვდა.
„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ მირზოიანმა პოსტი  X-ის თავის მიკრობლოგზე გაავრცელა:
„შესანიშნავი შესაძლებლობაა ეუთოს მინისტრთა საბჭოს ფარგლებში სლოვაკეთის საგარეო საქმეთა მინისტრ იურაი ბლანართან შეხვედრა. შევთანხმდით სომხეთსა და სლოვაკეთს შორის თანამშრომლობის ხელშეწყობაზე სხვადასხვა სფეროში, ასევე სომხეთის ევროკავშირთან გაღრმავებული პარტნიორობის გათვალისწინებით“, - დაწერა მირზოიანმა.
მისივე თქმით, შეხვედრის დროს ასევე ხაზგასმით აღინიშნა სომხეთის მთავრობის „მშვიდობის გზაჯვარედინი“ პროეკტის ფარგლებში რეგიონული სტაბილურობისა და მშვიდობისადმი სომხეთის ინტერესები.

Armenia and Slovakia agree to enhance cooperation
YEREVAN, DECEMBER 6, ARMENPRESS. The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Ararat Mirzoyan, met with his Slovak counterpart, Juraj Blanár, within the framework of the OSCE Ministerial Conference.
“Good opportunity to meet  with FM Juraj Blanár on the sidelines of OSCE Ministerial Conference. Agreed to foster Armenia-Slovakian cooperation in different areas, also given Armenia’s deepening partnership  with the EU, ‘’ said Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan in a post on X.
He added that Armenia’s interest in regional stability and peace, reflected in the Armenian government's "Crossroads of Peace" program, was also emphasized during the meeting.