საფრანგეთის ხალხსა და პოლიტიკურ ძალებს აქვთ საკმარისი სიბრძნე, რომ იპოვონ სწორი გადაწყვეტილებები: არარატ მირზოიანი
ერევანი, 16 სექტემბერი, არმენპრესი. სომხეთის რესპუბლიკა ყურადღებით აკვირდება საფრანგეთის შიდა პოლიტიკურ ცხოვრებასა და მიმდინარე მოვლენებს და დარწმუნებულია, რომ საფრანგეთის ხალხსა და პოლიტიკურ ძალებს ყოველთვის აქვთ საკმარისი სიბრძნე, რომ იპოვონ სწორი და გონივრული გადაწყვეტილებები.
„არმენპრესის“ ინფორმაციით, ამის შესახებ სომხეთის საგარეო საქმეთა მინისტრმა განაცხადა საფრანგეთის ევროპის და საგარეო საქმეთა მინისტრ სტეფან სეჟურნესთან ერთობლივ პრესკონფერენციაზე, როცა უპასუხა შეკითხვას, აკვირდება თუ არა სომხეთი საფრანგეთის შიდა პოლიტიკურ ცხოვრებას და მიმდინარე პოლიტიკურ მოვლენებს.
„და რაც არ უნდა იყოს ეს გადაწყვეტილებები, მანამ, სანამ ისინი სრულად შეესაბამება დემოკრატიულ სტანდარტებს და გამომდინარეობს იმ პრინციპებიდან, რომლებიც მინისტრმა შესთავაზა, რაც თავის დროზე საფრანგეთმა შესთავაზა და რითიც მთელი მსოფლიო მოიცვა - თავისუფლება, თანასწორობა, ძმობა, და დარწმუნებული ვარ, საფრანგეთი ამ გზით წავა“, - განაცხადა არარატ მირზოიანმა, გამოთქვა რწმენა, რომ პარიზი ამ გზით წავა და ამ თვალსაზრისით ყველამ შეიძლება იყოს მშვიდად.

Народ и политические силы Франции имеют достаточно мудрости, чтобы находить правильные решения: министр ИД Армении
Республика Армения внимательно следит за внутриполитической жизнью и событиями, происходящими во Франции, и уверена, что народ и политические силы Франции имеют достаточно мудрости, чтобы находить правильные и разумные решения.
Как сообщает Арменпресс, министр иностранных дел Армении заметил это в ходе совместной пресс-конференции с министром Европы и иностранных дел Франции Стефаном Сежурне, отвечая на вопрос, следит ли Армения за внутриполитической жизнью Франции и происходящими политическими событиями.
“И какими бы ни были эти решения, пока они полностью соответствуют стандартам демократии, исходят из принципов, предложенных господином министром, которые в свое время уже предлагала Франция, и которые заразили весь мир - свобода, равенство и братство, я уверен, что Франция идет по этому пути”, - сказал Арарат Мирзоян.