სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრმა არარატის ოლქში მთავრობის მხარდაჭერით ინტენსიური ბაღი დაათვალიერა
ერევანი, 21 აგვისტო, არმენპრესი. სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრი ნიკოლ ფაშინიანი არარატის ოლქში ვიზიტი დაიწყო დალარის დასახლებაში მთავრობის მხარდაჭერით „ელართ აგრო“ კომპანიის მიერ შექმნილი ინტენსიური ბაღიდან.
„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ ნიკოლ ფაშინიანმა ინფორმაცია „ფეისბუქის“ საკუთარ გვერდზე გამოაქვეყნა და თანდართული ვიდეოც გააზიარა.
პრემიერ-მინისტრმა აღნიშნა, რომ კერძო ინვესტორმა 400 მილიონზე მეტი დრამი ჩადო, ხოლო მთავრობამ ინვესტორს 119 მილიონი დრამი დაუბრუნა.

Премьер-министр Армении посетил интенсивный сад, основанный при поддержке правительства в Араратской области
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян начал свой визит в Араратскую область с посещения интенсивного сада, созданного компанией "Эларт Агро" при поддержке правительства в поселке Далар.
Как сообщает Арменпресс, Никол Пашинян сделал об этом запись на своей странице в Facebook, представив также видео.
Премьер-министр отметил, что частный сектор вложил более 400 миллионов драмов, а правительство вернуло инвестору 119 миллионов драмов.