სომხეთის რესპუბლიკაში ესტონეთის ელჩი ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიასთან ერთად ეწვია გორისს
ერევანი, 25 ივლისი, არმენპრესი. სომხეთის რესპუბლიკაში ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის ხელმძღვანელი მარკუს რიტერი შეხვდა ესტონეთის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს რინა კალიურანდის, რომელიც ამთავრებს თავის დიპლომატიურ მისიას სომხეთის რესპუბლიკაში.
როგორც „არმენპრესი“ იუწყება, ამის შესახებ ევროკავშირის მისიამ X-ის მიკრობლოგში დაწერა, რომ სომხეთში ესტონეთის ელჩმა ასევე შეუერთდა ქალაქ გორისის რაიონში პატრულირების ჯგუფს.
„მისიის ხელმძღვანელმა მარკუს რიტერმა სომხეთში ესტონეთის ელჩს, რინა კალიურანდს შეხვდა, რომელიც სომხეთში თავის მისიას ამთავრებს. ელჩი ასევე შეუერთდა გორისის რაიონში პატრულირების ჯგუფს“, - აღნიშნეს მისიამ და მადლობა გადაუხადა ელჩს თანამშრომლობისთვის და მისიის საქმიანობაში ესტონეთის წვლილისთვის.

Глава наблюдательной миссии Евросоюза в Республике Армения Маркус Риттер встретился с чрезвычайным и полномочным послом Эстонии Риной Кальюранд, завершающей свою дипломатическую миссию в Республике Армения.
Как сообщает Арменпресс, миссия ЕС написала об этом в микроблоге X, добавив, что к патрульной группе в районе города Горис присоединилась и посол Эстонии в Армении.
"Глава миссии Маркус Риттер встретился с послом Эстонии в Армении Риной Кальюранд, завершающей свою миссию в Армении. Посол также присоединилась к патрульной группе в Горисском районе", - отметили в миссии, поблагодарив посла за сотрудничество и вклад Эстонии в деятельность миссии.