ლიტვის საგარეო საქმეთა სამინისტროში გაიმართა არარატ მირზოიანისა და გაბრიელიუს ლანდსბერგისის პირისპირ საუბარი, ასევე გაფართოებული შეხვედრა
ერევანი, 20 ივნისი, არმენპრესი. სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრ არარატ მირზოიანის ვიზიტი ლიტვის რესპუბლიკაში დაიწყო.
„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ ინფორმაციას სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა სამინისტრო ავრცელებს. ლიტვის საგარეო საქმეთა სამინისტროში გაიმართა ლიტვის საგარეო საქმეთა მინისტრ გაბრიელიუს ლანდსბერგისისთან პირისპირ საუბარი.
პირისპირ საუბრის შემდეგ შედგა სომხეთისა და ლიტვის საგარეო საქმეთა მინისტრების გაფართოებული შეხვედრა. განიხილეს საკითხების ფართო სპექტრი, როგორც ორმხრივი და ევროკავშირის ფორმატში თანამშრომლობის, ასევე რეგიონალური თემების კონტექსტში.

Armenian and Lithuanian foreign ministers hold a tete-a-tete conversation in Vilnius, followed by an enlarged meeting
YEREVAN, JUNE 20, ARMENPRESS. The tete-a-tete meeting between Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan and his Lithuanian counterpart Gabrielius Landsbergis was held in Vilnius.
It was followed by an enlarged meeting between the delegations of the two countries.
According to a press release from the Foreign Ministry of Armenia, a wide range of issues were discussed in the context of both bilateral cooperation and partnership with the EU, as well as regional topics.
The joint press conference of Minister of Foreign Affairs of Armenia Ararat Mirzoyan and Minister of Foreign Affairs of Lithuania Gabrielius Landsbergis has started.