სომხეთის რესპუბლიკის მაღალტექნოლოგიური მრეწველობის მინისტრი საფრანგეთში სამხედრო ინდუსტრიული კომპანიების წარმომადგენლებს შეხვდა
ერევანი, 19 ივნისი, არმენპრესი. საფრანგეთში სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, სომხეთის მაღალტექნოლოგიების მრეწველობის მინისტრმა, მხითარ ჰაირაპეტიანმა, ვიზიტი განახორციელა ფრანგული სახმელეთო და საჰაერო თავდაცვისა და უსაფრთხოების მრეწველობების ჯგუფის (GICAT) მიერ ორგანიზებულ „EUROSATORY“ საერთაშორისო გამოფენის პავილიონებში.
„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ ინფორმაციას სომხეთის რესპუბლიკის მაღალტექნოლოგიური მრეწველობის სამინისტრო ავრცელებს. მინისტრმა შეხვედრა გამართა სომხური და საერთაშორისო სამხედრო-სამრეწველო კომპანიების წარმომადგენლებთან, ეწვია სომხური კომპანიების პავილიონებს.
GICAT-თან ერთობლივ სპეციალურ ღონისძიებაზე, მისასალმებელ სიტყვაში, მხითარ ჰაირაპეტიანმა წარმოადგინა გამოფენაზე მყოფი ათზე მეტი სომხური კომპანია.