სომხეთის რესპუბლიკის მაღალტექნოლოგიური მრეწველობის მინისტრი საფრანგეთში სამხედრო ინდუსტრიული კომპანიების წარმომადგენლებს შეხვდა
ერევანი, 19 ივნისი, არმენპრესი. საფრანგეთში სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, სომხეთის მაღალტექნოლოგიების მრეწველობის მინისტრმა, მხითარ ჰაირაპეტიანმა, ვიზიტი განახორციელა ფრანგული სახმელეთო და საჰაერო თავდაცვისა და უსაფრთხოების მრეწველობების ჯგუფის (GICAT) მიერ ორგანიზებულ „EUROSATORY“ საერთაშორისო გამოფენის პავილიონებში.
„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ ინფორმაციას სომხეთის რესპუბლიკის მაღალტექნოლოგიური მრეწველობის სამინისტრო ავრცელებს. მინისტრმა შეხვედრა გამართა სომხური და საერთაშორისო სამხედრო-სამრეწველო კომპანიების წარმომადგენლებთან, ეწვია სომხური კომპანიების პავილიონებს.
GICAT-თან ერთობლივ სპეციალურ ღონისძიებაზე, მისასალმებელ სიტყვაში, მხითარ ჰაირაპეტიანმა წარმოადგინა გამოფენაზე მყოფი ათზე მეტი სომხური კომპანია.

Министр высокотехнологичной промышленности Армении во Франции встретился с представителями военно-промышленных компаний
В рамках рабочего визита во Францию ​​министр высокотехнологичной промышленности РА Мхитар Айрапетян осмотрел павильоны международной выставки “EUROSATORY”, организованной группой отраслей наземной и противовоздушной обороны и безопасности Франции (GICAT).
Как сообщает Арменпресс, со ссылкой на пресс-релиз Министерства ВТП, министр осмотрел стенды армянских компаний. Он также встретился с представителями армянских и международных военно-промышленных компаний.
На специальном мероприятии с GICAT Мхитар Айрапетян представил более десятка армянских компаний представленных на этой выставке.