ერევანი უარყოფს აზერბაიჯანული პოზიციების მიმართულებით ცეცხლის გახნის შესახებ ბაქოს ბრალდებებს
ერევანი, 14 ივნისი, არმენპრესი. სომხეთის თავდაცვის სამინისტრო უარყოფს აზერბაიჯანის თავდაცვის სამინისტროს მიერ გავრცელებულ ინფორმაციას, რომ თითქოს 14 ივნისს, 07:15 საათზე, სომხეთის შეიარაღებული ძალების ქვედანაყოფებმა ცეცხლი გახსნეს საზღვრის სამხრეთ-დასავლეთ ნაწილში მდებარე აზერბაიჯანული პოზიციების მიმართულებით.„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ სომხეთის თავდაცვის სამინისტრომ განცხადება გაავრცელა.
„აზერბაიჯანის თავდაცვის სამინისტროს განცხადება, რომ 14 ივნისს, 07:15 საათზე, სომხეთის შეიარაღებული ძალების ქვედანაყოფებმა ცეცხლი გახსნეს საზღვრის სამხრეთ-დასავლეთ ნაწილში მდებარე აზერბაიჯანული პოზიციების მიმართულებით, არ შეესაბამება რეალობას“, - ნათქვამია განცხადებაში.

Yerevan denies Baku's accusations of firing at Azerbaijani positions
YEREVAN, JUNE 14, ARMENPRESS. The Ministry of Defence of Armenia denies the information spread by the Ministry of Defence of Azerbaijan that allegedly on June 14, approximately 07:15, units of the Armed Forces of the Republic of Armenia opened fire at the Azerbaijani positions located in the southwestern part of the border, reported the Ministry of Defence of the Republic of Armenia.
“The statement of the Ministry of Defence of Azerbaijan, claiming that on June 14th at approximately 07:15 am, units of the Armed Forces of the Republic of Armenia opened fire against the Azerbaijani combat positions located in the southwestern part of the border, does not correspond to reality," reported in the press release.