ერევანი უარყოფს აზერბაიჯანული პოზიციების მიმართულებით ცეცხლის გახნის შესახებ ბაქოს ბრალდებებს
ერევანი, 14 ივნისი, არმენპრესი. სომხეთის თავდაცვის სამინისტრო უარყოფს აზერბაიჯანის თავდაცვის სამინისტროს მიერ გავრცელებულ ინფორმაციას, რომ თითქოს 14 ივნისს, 07:15 საათზე, სომხეთის შეიარაღებული ძალების ქვედანაყოფებმა ცეცხლი გახსნეს საზღვრის სამხრეთ-დასავლეთ ნაწილში მდებარე აზერბაიჯანული პოზიციების მიმართულებით.„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ სომხეთის თავდაცვის სამინისტრომ განცხადება გაავრცელა.
„აზერბაიჯანის თავდაცვის სამინისტროს განცხადება, რომ 14 ივნისს, 07:15 საათზე, სომხეთის შეიარაღებული ძალების ქვედანაყოფებმა ცეცხლი გახსნეს საზღვრის სამხრეთ-დასავლეთ ნაწილში მდებარე აზერბაიჯანული პოზიციების მიმართულებით, არ შეესაბამება რეალობას“, - ნათქვამია განცხადებაში.

МО Армении опровергает МО Азербайджана
Министерство обороны Армении опровергло распространенную Минобороны Азербайджана информацию о том, что якобы 14 июня около 07:15 подразделения ВС РА открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным в юго-западной части приграничной зоны, передает "Арменпресс" со ссылкой на сообщение МО РА.
"Сообщение Минобороны Азербайджана о том, что 14 июня около 07:15 подразделения ВС РА открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных в юго-западной части приграничной зоны, не соответствует действительности", - говорится в сообщении. МО РА.