ანი ბადალიანი - მივესალმებით ჟურნალისტებს, რომლებიც აშუქებენ სიმართლეს სომხეთთან და სამხრეთ კავკასიასთან დაკავშირებით
ერევანი, 2 ნოემბერი, არმენპრესი. ჟურნალისტების წინააღმდეგ ჩადენილი დანაშაულის დაუსჯელობის დასრულების საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით, სომხეთის საგარეო საქმეთა სამინისტრო მიესალმა ექსპერტებს, რომლებიც აშუქებენ სიმართლეს სომხეთისა და სამხრეთ კავკასიის შესახებ.
როგორც „არმენპრესი“ იტყობინება, ამის შესახებ საგარეო საქმეთა სამინისტროს პრესსპიკერმა ანი ბადალიანმა Twitter-ის საკუთარ გვერდზე დაწერა.
„ჟურნალისტების წინააღმდეგ ჩადენილი დანაშაულის დაუსჯელობის დასასრულის საერთაშორისო დღეს მივესალმებით ექსპერტებს, რომლებიც სამართლიანობის მხარეს დგანან და აშუქებენ სიმართლეს სომხეთისა და სამხრეთ კავკასიის შესახებ. ჩვენ გვახსოვს ისინი, ვინც ხმა მისცა მთიანი ყარაბაღის მოსახლეობას, რომლებიც აღმოჩნდნენ ომის, ბლოკადისა და იძულებითი გადასახლების პირობებში“, - წერს სომხეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროს პრესსპიკერი.

Приветствуем журналистов, которые освещают правду, связанную с Арменией и Южным Кавказом: пресс-секретарь МИД Армении
По случаю Международного дня прекращения безнаказанности за преступления против журналистов министерство иностранных дел Армении приветствовало специалистов, которые освещали правду об Армении и Южном Кавказе.
Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Twitter написала пресс-секретарь МИД Ани Бадалян.
«В Международный день прекращения безнаказанности за преступления против журналистов мы приветствуем специалистов, которые стоят на стороне справедливости и освещают правду, связанную с Арменией и Южным Кавказом. Мы помним тех, кто дал голос народу Нагорного Карабаха, оказавшемуся в условиях войны, блокады и вынужденного переселения», - написала пресс-секретарь МИД Армении.