Արարատ Միրզոյանը դատի է տվել Նարեկ Սամսոնյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը դատական հայց է ներկայացրել ընդդեմ «Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ նախագահ Նարեկ Սամսոնյանի:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին նշված է Datalex.am-ում (Դատական տեղեկատվական համակարգ):
Արարատ Միրզոյանը վիրավորանքի և զրպարտության միջոցով իր պատվին, արժանապատվությանը և գործարար համբավին պատճառված վնասի հատուցման պահանջ է ներկայացրել:
«Քաղաքացիական գիտակցություն» ազատական ՀԿ նախագահ Նարեկ Սամսոնյանը նոյեմբերի 24-ին, «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում էր կատարել այն մասին, որ ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը մերձավորներին՝ 26-28 հոգու, Երևանի ռեստորաններից մեկում խաշ է «պատիվ տվել», որի համար վճարել է 290.000 ՀՀ դրամ: Սամսոնյանը նշել էր նաև, որ չէր կարող Միրզոյանը մինչ իշխանության գալն իրեն նման «հաճույքներ» թույլ տալ. «Պարզ է, չէ՞, որ Արարատ Միրզոյանը մինչ իշխանական հաճույքներից օգտվելը նման բան իրեն չէր կարող թույլ տալ, պարզ է, չէ՞, որ մարդը, որ չի կարողանում ապառիկը վճարել, այսպիսի հաճույքների մասին երազել անգամ չէր կարող (գրառումը խմբագրված է թղթակցի կողմից)»,-նշել էր Սամսոնյանը։
Սամսոնյանի գրառումներին արձագանքել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը. «Սիրելիներս, տարեդարձիս առիթով երեկ առավոտյան հարազատներիս հրավիրել էի խաշի։ Հավաքույթի ավարտին վճարեցի 290 հազար դրամի կարգի գումար»,- գրել էր Միրզոյանը՝ նշելով, որ պատրաստվում է վիրավորանքի և զրպարտության համար դատական հայց ներկայացնել Սամսոնյանի դեմ:

Арарат Мирзоян подал в суд на Нарека Самсоняна
Председатель Национального собрания Армении Арарат Мирзоян подал судебный иск против председателя ОО “Гражданское сознание” Нарека Самсоняна.
Как передает Арменпресс, это опубликовано на сайте Datalex.am (судебная информационная система).
Арарат Мирзоян предъявил требование о возмещении ущерба, причиненного его чести, достоинству и деловой репутации путем оскорбления и клеветы.
Председатель либеральной общественной организации “Гражданское сознание” Нарек Самсонян 24 ноября на своей странице в Facebook сделал запись о том, что председатель НС РА Арарат Мирзоян угощал хашем своих близких, 26 - 28 человек, в одном из ресторанов Еревана, и заплатил 290.000 драмов. Самсонян также отметил, что Мирзоян не мог позволять себе такие угощения до прихода к власти. “Арарат Мирзоян до того, как стал пользоваться возможностями, предоставляемыми властью, не мог себе этого позволить, мечтать о таком удовольствии, ведь он был человеком, который не мог заплатить кредит (запись отредактирована корреспондентом)”, -написал Самсонян.
На запись Самсоняна отозвался председатель НС РА Арарат Мирзоян. “Дорогие мои, вчера утром по случаю моего Дня рождения я пригласил родных на хаш. В конце мероприятия я заплатил сумму в 290 тысяч драмов”,- написал Мирзоян, отметив, что собирается подать судебный иск против Самсоняна за оскорбление и клевету.