Արայիկ Հարությունյանը բացառում է ընտրակեղծիքները Արցախի նախագահի ընտրություններում
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախկին վարչապետ, «Ազատ Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը բացառում է, որ 2020թ. Արցախի նախագահական ընտրություններում ընտրակեղծիքներ կլինեն: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Հարությունյանը նշեց դեկտեմբերի 11-ին տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսում:
«Բացառում եմ, որ ընտրակեղծիքներ կլինեն, որովհետև Արցախում երբեք նման բան չի եղել»,- ասաց Հարությունյանը:
Անդրադառնալով նախագահի հավանական թեկնածուների մեծ թվի շուրջ այն խոսակցություններին, թե դա մասնատվածության ապացույց է, Հարությունյանը նշեց, որ Ղարաբաղը եղել և շարունակելու է լինել միասնական:
«Արցախում մասնատվածություն չկա, դա ժողովրդավարության ապացույց է: Մասնակցային ընտրություններ են լինելու, Ղարաբաղը շարունակելու է լինել միասնական: Որևէ մեկը թող չկասկածի Արցախի միասնականությանը»,- նշեց նա:
Արցախի Հանրապետության նախկին վարչապետ, «Ազատ Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը պատրաստվում է մասնակցել 2020թ. Արցախում կայանալիք նախագահական ընտրություններին:

Араик Арутюнян исключает фальсификации на выборах президента Арцаха
Бывший премьер-министр Республики Арцах, председатель партии “Свободная Родина” Араик Арутюнян исключает, что на президентских выборах 2020 года в Арцахе будут фальсификации. Как передает Арменпресс, об этом Арутюнян сказал на пресс-конференции 11 декабря.
“Исключаю, что будут фальсификации, поскольку в Арцахе никогда такого не было”, - сказал Арутюнян.
Касаясь разговоров о большом числе потенциальных кандидатов в президенты о том, что это является доказательством разобщенности, Арутюнян отметил, что Карабах был и будет продолжать быть единым.
“В Арцахе нет разобщенности, это доказательство демократии. В выборах будут кандидаты, но Карабах останется единым. Пусть никто не сомневается в единстве Арцаха”, - отметил он.
Бывший премьер-министр Республики Арцах, председатель партии “Свободная Родина” Араик Арутюнян собирается выдвинуть свою кандидатуру на президентских выборах 2020 года в Арцахе.