Ալիեւն արձակել Է խորհրդարանը եւ արտահերթ ընտրություններ նշանակել փետրվարի 9-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն արձակել Է խորհրդարանը եւ Միլի մեջլիսի (խորհրդարան) արտահերթ ընտրություններ նշանակել փետրվարի 9-ին: Համապատասխան կարգադրությունը դեկտեմբերի 5-ին տարածել Է պետության ղեկավարի մամուլի ծառայությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ադրբեջանի խորհրդարանը դեկտեմբերի 2-ին հայտարարել Էր ինքնարձակման մասին եւ այդ կապակցությամբ առաջարկություն ուղարկել պետության ղեկավարին արտահերթ ընտրություններ նշանակելու խնդրանքով:
«Արձակել Ադրբեջանի խորհրդարանը, արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ նշանակել փետրվարի 9-ին»,-ասված Է պետության ղեկավարի կարգադրության մեջ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Азербайджане назначили дату внеочередных выборов в парламент
ПрезидентАзербайджанаИльхам Алиевраспустил парламент и назначил внеочередные выборы в Милли Меджлис (парламент) на 9 февраля, соответствующее распоряжение распространено в четверг пресс-службой главы государства.
Парламент Азербайджана в понедельник объявил о самороспуске и направил предложение в связи с этим к главе государства с просьбой назначить внеочередные выборы,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Распустить парламент Азербайджана, назначить внеочередные парламентские выборы на 9 февраля", - говорится в распоряжении главы государства.