Բակո Սահակյանը Մարտունի քաղաքում ներկա է գտնվել նոր բնակելի թաղամասի բացման արարողությանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 29-ին Մարտունի քաղաքում ներկա է գտնվել նոր բնակելի թաղամասի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, երկրի ղեկավարը շնորհավորել է բնակարանամուտ տոնող քաղաքացիներին՝ ընդգծելով, որ նոր բնակարաններ շահագործման հանձնելն առաջին հերթին ուղղված է մարդկանց սոցիալական պայմանների բարելավմանը, եւ այս քաղաքականությունը լինելու է շարունակական:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է թաղամասի նշանակությունը շրջկենտրոնի համար՝ նշելով, որ այն նաեւ նոր որակ կհաղորդի Մարտունու ճարտարապետական տեսքին:

Президент Арцаха присутствовал на церемонии открытия нового жилого квартала в городе Мартуни
Президент Республики Арцах Бако Саакян 29 ноября присутствовал на торжественной церемонии открытия нового жилого квартала в городе Мартуни.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата президента Арцаха, Бако Саакяна поздравил граждан, празднующих новоселье, подчеркнув, что сдача в эксплуатацию новых квартир направлена в первую очередь на улучшение социальных условий людей, и эта политика будет последовательной.
Президент Саакян отметил важное значение квартала для райцентра, добавив, что он придаст новое качество архитектурному облику Мартуни.