Սուրբծննդյան տոնավաճառի անցկացումը չի արգելվել.Երևանի քաղաքապետարանի պարզաբանումը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում Սուրբծննդյան տոնավաճառի անցկացումը չի արգելվել, պարզապես տեղն է փոխվել: «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրեցին Երևանի քաղաքապետարանի լրատվական ծառայությունից՝ արձագանքելով սոցիալական ցանցերում տարածված այն տեղեկությանը, թե արգելվել է այս տարի անցկացնել Սուրբծննդյան տոնավաճառը:
Քաղաքապետարանից փոխանցեցին, որ այս տարի Սուրբծննդյան տոնավաճառը գործելու է Հանրապետության Հրապարակին հարակից հատվածում՝ Երևանի 2750-ամյակի այգում:
Իսկ Հյուսիսային պողոտայում, որտեղ վերջին տարիներին անցկացվել է Սուրբծննդյան տոնավաճառը, այս անգամ տեղադրվելու է կրեատիվ տոնածառերի ցուցադրություն:

YEREVAN, NOVEMBER 27, ARMENPRESS. Holding the annual Christmas Fair in Yerevan has not been banned, just its location has changed, the Yerevan City Hall told Armenpress, commenting on some media reports according to which this year it was banned to hold the Christmas Fair.
The City Hall informed that this year the Christmas Fair will operate in the park dedicated to Yerevan’s 2750th anniversary, just near the Republic Square.
And in the Northern Avenue, where the Christmas Fair was usually being held, this year will be an exhibition of creative Christmas Trees.