Քիմ Քարդաշյանը ՀՀ վարչապետին հայտնել է ՀՀ-ում բիզնես սկսելու մտադրության մասին
ՄԻԼԱՆ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Աշխարհահռչակ հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանն ասել է, որ մտադիր է Հայաստանում ներդրում կատարել և բիզնես սկսել։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Միլանում Միջազգային քաղաքագիտության իտալական ինստիտուտում այս մասին ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Քիմ Քարդաշյանը վերջերս Հայաստան էր այցելել։ Այս անգամ նա Հայաստան էր այցելել իր 4 երեխաներին հայկական եկեղեցում կնքելու համար։ Ցավոք, Քանյեն չէր եկել։ Ես հանդիպեցի նրա հետ և նա ասաց, որ մտադիր է Հայաստանում բիզնես սկսել և ներդրում կատարել։ Ես կարծում եմ, որ սա շատ լավ նորություն է։ Մենք հույս ունենք, որ Քիմ Քարդաշյանը Հայաստանում ոչ միայն հեռուստաաստղ կհամարվի, այլ նաև ներդրող, ինչը Հայաստանում ներդրումներ կատարելու լավ գովազդ կլինի»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Քարդաշյանը Հայաստան էր այցելել իր չորս երեխաների, քրոջ՝ Քորթնիի և նրա երեք երեխաների հետ: Հոկտեմբերի 7-ին նրանք իրենց երեխաներին մկրտել են Մայր Աթոռ Սբ Էջմիածնում: Քարդաշյանը հոկտեմբերի 8-ին ելույթ է ունեցել Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների համաշխարհային համաժողովին՝ WCIT 2019-ին: Նա այցելել է Հայոց ցեղասպանության Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, Գառնու հեթանոսական տաճար:
Քիմ Քարդաշյանն ամուսնու՝ Քանյե Վեսթի, քրոջ՝ Քլոե Քարդաշյանի և զարմուհիների հետ առաջին անգամ Հայաստան է այցելել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի տարում՝ 2015թ. ապրիլին, եղել Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում, հարգանքի տուրք մատուցել զոհերի հիշատակին։

Kim Kardashian told PM Pashinyan about plans to start a business in Armenia
YEREVAN, NOVEMBER 21, ARMENPRESS. American-Armenian reality TV superstar Kim Kardashian West told Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan at a recent meeting in Yerevan that she plans to invest and start a business in Armenia.
“Kim Kardashian recently visited Armenia. This time she visited Armenia to baptize her four children in an Armenian church. Unfortunately, Kanye West was not with them. I met with Kim and she told me about her plans to make an investment and start a business in Armenia. I think this is very good news. We hope that Kim Kardashian will not only be considered as a reality TV superstar in Armenia, but also as an investor, which will be a good advertisement for investing in Armenia”, the Armenian PM said at the Institute for International Political Studies (ISPI) in Milan.
PM Nikol Pashinyan arrived in Italy on November 20 on an official visit.
Kim KardashianWest arrived in Armenia together with sister Kourtney Kardashian and children on October 7, 2019. Kim Kardashian Westparticipated in the 23rdWorld Congress on Information Technology (WCIT 2019) as a special keynote speaker and panelist which was held in Yerevan from October 6 through 9.