ՊԵԿ նախագահի ընդհանուր աշխատավարձը նվազել է
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Դավիթ Անանյանն անդրադարձավ նախարարների, փոխնախարարների և նախարարությունների գլխավոր քարտուղարների աշխատավարձերի ու պարգևավճարների հարցին և նշեց, որ, օրինակ, իր դեպքում ընդհանուր աշխատավարձը նվազել է:
«Որևէ նպատակադրված գաղտնի որոշում չի եղել, ուղղակի վարչապետի և վարչապետի աշխատակազմի կողմից սահմանվել են պարգևավճարի առավելագույն չափեր, որպեսզի պրոցեսը որոշակիորեն կառավարվի։ Օրինակ, այս որոշակի առավելագույն չափերի սահմանման արդյունքում իմ պարգևավճարը նվազել է, նախորդ տարի ավելի շատ է եղել։ Ես էլ եմ այդ 1,5 միլիոնը ստանում, առաջ 2 մլն էի ստանում»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, նշեց Անանյանը։

Общая зарплата председателя КГД снизилась
Председатель Комитета государственных доходов Давид Ананян коснулся вопроса зарплат и премий министров, заместителей министров и генеральных секретарей министерств и отметил, что, например, в его случае общая зарплата снизилась.
“Никакого целенаправленного тайного решения не было, просто премьер-министром и аппаратом премьер-министра установлены максимальные размеры премии, чтобы процесс управлялся определенным образом. Например, в результате установления этих определенных максимальных размеров моя премия уменьшилась, в прошлом году она была больше. Я получаю эти 1,5 млн, раньше получал 2 млн”, - сказал Ананян.