Georgian Airways-ը տոմսերի վաճառք է սկսել Մոսկվայից Թբիլիսի չվերթների համար՝ Երեւանում վայրԷջքով
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Georgian Airways ավիաընկերությունը Մոսկվայից Թբիլիսի ավիատոմսեր Է առաջարկել Երեւանում կեսժամյա վայրԷջքով՝ առանց ուղեւորների ու բեռների դուրսբերման, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով «Գրուզիա Online»-ին:
Ավիաընկերության մամուլի ծառայությունում նշել են, որ Երեւանում ուղեւորներին հարկ չի լինի դուրս գալ օդանավից եւ տեղափոխվել այլ ինքնաթիռ: «Ռուսաստանի ու Վրաստանի միջեւ ուղեւորների հարմարավետ փոխադրումն ապահովելու համար Երեւանում վայրԷջքի ընթացքում նրանք կմնան օդանավում, նրանց բեռները չեն տեղափոխվի, իսկ տարանցման առավելագույն ժամանակը կկազմի 35 րոպե»,-հավելել են Georgian Airways-ում:
Մեկ մարդու հաշվով տոմսերի արժեքը կազմում Է 193 եվրո՝ երկու ուղղությամբ:
Ավիաճյուղի աղբյուրը «Ինտերֆաքս-Տուրիզմ» պորտալին պատմել Է, որ միջանկյալ վայրԷջքներով մինչեւ Թբիլիսի չվերթներն իրականացվում են Ռուսաստանի եւ Վրաստանի միջեւ թռիչքների արգելման պահից:
«Դրանում ոչ մի նոր բան չկա: Վրացական ավիաընկերությունները կարող են ՌԴ-ից կատարել տարանցիկ չվերթներ, դա օրենքի խախտում չԷ»,-ընդգծել Է նա: Հիշեցնենք, որ հունիսի 21-ին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հրամանագիր Է ստորագրել, որը ռուսական ավիաընկերություններին ժամանակավորապես արգելում Է հուլիսի 8-ից ՌԴ-ի տարածքից չվերթներ կատարել Վրաստան:

Georgian Airways начала продажу билетов на рейсы из Москвы в Тбилиси с посадкой в Ереване
Авиакомпания Georgian Airways предложила авиабилеты из Москвы в столицу Грузии Тбилиси с получасовой посадкой в Ереване без высадки пассажиров и выгрузки багажа, сообщает Арменпресс со ссылкой на Новости-Грузия.
В пресс-службе авиакомпании отметили, что в Ереване пассажирам не нужно покидать борт и пересаживаться на другой. "Чтобы обеспечить пассажирам комфортный перелет между Россией и Грузией, во время посадки в Ереване они остаются на борту, их багаж не выгружается, а максимальное время транзита составит 35 минут", — добавили в Georgian Airways.
Стоимость билетов составляет 193 евро туда и обратно на человека (13 726 тыс. рублей).
Источник в авиаотрасли рассказал порталу "Интерфакс-Туризм", что рейсы с пересадками до Тбилиси существуют с момента запрета полетов между Россией и Грузией. "Ничего нового в этом нет. Грузинские авиакомпании могут выполнять из РФ транзитные рейсы, это не нарушение закона", — подчеркнул он.
Владимир Путин 21 июня подписал указ, временно запрещающий российским авиакомпаниям выполнять с 8 июля рейсы с территории РФ на территорию Грузии. Туроператорам и турагентам рекомендовано воздерживаться от продаж туристических путевок в Грузию. Минтранс также запретил с 8 июля выполнять прямые рейсы в Россию грузинским авиакомпаниям.