Սուրեն Պապիկյանը Մոսկվայում կմասնակցի «Ռուսաստանյան էներգետիկ շաբաթ» միջազգային համաժողովին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը եռօրյա աշխատանքային այցով մեկնել է Ռուսաստանի Դաշնություն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, նախարարը կմասնակցի հոկտեմբերի 2-5-ը Մոսկվայում անցկացվող «Ռուսաստանյան էներգետիկ շաբաթ» միջազգային համաժողովին։ Համաժողովը կազմակերպվել է ՌԴ կառավարության կողմից՝ ՌԴ էնեգետիկայի նախարարության ղեկավարմամբ
Համաժողովը հարթակ է քննարկելու էներգետիկ բնագավառի մարտահրավերները, զարգացման արդիական խնդիրները։ Համաժողովի ընթացքում կարծարծվեն էլեկտրաէներգետիկայի, գազի, նավթ-նավթամթերքի, ատոմային էներգետիկայի, էներգախնայողության և էներգարդյունավետությանը վերաբերող թեմաներ։

Сурен Папикян в Москве примет участие в Международной конференции “Российская энергетическая неделя”
Министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян с трехдневным рабочим визитом выехал в Российскую федерацию.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Министерства территориального управления и развития Армении, министр примет участие в Международной конференции “Российская энергетическая неделя”, которая пройдет в Москве со 2 по 5 октября.
Конференция организована правительством РФ под руководством Министерства энергетики РФ. Она станет площадкой для обсуждения актуальных проблем энергетической сферы и проблем ее развития. В ходе конференции будут затронуты темы электроэнергетики, газа, нефтепродуктов, атомной энергетики, энергосбережения и энергоэффективности.