Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձներ է ստանում Անկախության տոնի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձներ է ստանում Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,Հայաստանի նախագահին իր շնորհավորանքներն ու բարեմաղթանքներն է հղել Ճապոնիայի կայսր Նարուհիտոն։
Բելգիայի թագավոր Ֆիլիպն Անկախության տոնի առթիվ Հանրապետության նախագահին և հայ ժողովրդին մաղթել է բարօրություն և բարգավաճում:
Կանադայի գեներալ-նահանգապետ Ջուլի Պայետը շնորհավորական ուղերձում նշել է, որ Կանադան հպարտ է այն հանգամանքով, որ մեծ հայկական համայնքի տունն է համարվում:«Նրանք ամեն օր նպաստում են մեր բարգավաճմանը, ամրապնդում են հարաբերությունները մեր երկու երկրների միջև: Կանադան շարունակում է հանձնառու լինել՝ աշխատելու Հայաստանի հետ ընդհանուր առաջնահերթությունների շուրջ, ինչպիսիք են ժողովրդավարական գործընթացները, թափանցիկ տնտեսական կառավարումը»,- ասված է Ջուլի Պայետի շնորհավորական ուղերձում:
Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսին շնորհավորել է նախագահ Արմեն Սարգսյանին և Հայաստանի բարեկամ ժողովրդին տոնի առթիվ:«Եվս մեկ անգամ վերահաստատում եմ իմ պատրաստակամությունը՝ աշխատելու Ձեզ հետ՝ բոլոր ոլորտներում մեր միջև համագործակցության կապերն ամրապնդելու նպատակով՝ հանուն մեր բարեկամ երկրների ընդհանուր շահերի»,- նշվում է Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիի շնորհավորական ուղերձում:
Արաբական Միացյալ Էմիրությունների զինված ուժերի գերագույն փոխհրամանատար, Աբու Դաբիի Արքայազն Մուհամմադ Բին Զայեդ Ալ Նահյանը քաջառողջություն է մաղթել Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին, իսկ Հայաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ մշտական առաջընթաց և բարեկեցություն:

President Sarkissian receives congratulatory messages on the occasion of Independence Day
YEREVAN, SEPTEMBER 20, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian receives congratulatory messages on the occasion of Independence Day.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the President’s Office, President Sarkissian received congratulations and good wishes from Emperor of Japan Naruhito.
King of Belgium Philippe wished the President and the Armenian people welfare and prosperity.
Governor General of Canada Julie Payette mentioned in her congratulatory message that Canada is proud for the fact that it is home for a big Armenian community. “They contribute to our prosperity each day and strengthen the relations between our countries. Canada remains committed to working with Armenia over shared priorities such as democratic processes and transparent economic management”, reads Julie Payette’s congratulatory message.
President of Egypt Abdel Fattah el-Sisi congratulated President Armen Sarkissian and the friendly people of Armenia. “I once again reaffirm my readiness to work with you for developing the cooperation between our countries in all spheres for the sake of the shared benefit of our friendly countries”, reads the congratulatory message of Abdel Fattah el-Sisi.
Deputy Commander-in-Chief of the Armed Forces of the United Arab Emirates, Prince Mohammed Bin Zayed Al Nahyan of Abu Dhabi wished the President of Armenia good health and constant progress and prosperity to the friendly people of Armenia.