Իտալիայի նախագահը ՀՀ Անկախության տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Արմեն Սարգսյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին Հայաստանի Հանրապետության Անկախության տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Իտալիայի Հանրապետության նախագահ Սերջիո Մատարելլան: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Անկախության օրվա տոնակատարություններն ինձ հաճելի առիթ են պարգևում՝ ուղղելու Ձեզ իտալացի ժողովրդի անկեղծ շնորհավորանքները, Հայաստանի Հանրապետության համար բարեկեցիկ ապագայի իմ անձնական բարեմաղթանքների հետ միասին:
Ընդհանուր հարուստ պատմական իրադարձություններից սկիզբ առած Երևանի և Հռոմի խորը բարեկամական կապերն արտառոց հարստություն են, մի ժառանգություն, որից մեր ժողովուրդները շարունակում են օգտվել` միշտ ավելի բուռն և եռանդուն հարաբերություններ կառուցելու ու զարգացնելու համար:
Մեր հանդիպումների հաճելի հիշողություններով և Ձեզ պետական այցով Քվիրինալյան պալատում ընդունելուն սպասելով՝ վերստին հղում եմ անձամբ Ձեր և բոլոր հայերի բարեկեցության իմ ջերմ մաղթանքները»:

Президент Италии поздравил Армена Саркисяна с Днем независимости Армении
Президенту Республики Армения Армену Саркисяну по случаю праздника Независимости Республики Армения поздравительное послание направил президент Итальянской Республики Серджио Матарелла. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по связям с общественностью аппрата президента Армении.
“Празднование Дня независимости для меня приятный повод, чтобы направить Вам искренние поздравления итальянского народа вместе с моими личными пожеланиями благополучного будущего для Республики Армения.
Глубокие дружественные связи между Ереваном и Римом, которые берут начало в наших общих исторических событиях, являются необыкновенным богатством, наследием, которым наши народы продолжают пользоваться и ныне, чтобы всегда строить и развивать более бурные и энергичные отношения.
С приятными воспоминаниями о наших встречах и ожиданием приема Вас с государственным визитом в Квиринальском дворце, вновь шлю свои теплые пожелания лично Вам и всем армянам”.