Երկու թիմերն էլ ձգտում էին հաղթանակի. Գյուլբուդաղյանց
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի գլխավոր մարզիչ Արմեն Գյուլբուդաղյանցի կարծիքով Եվրո-2020-ի որակավորման փուլի Իտալիայի դեմ խաղում հաղթանակի ձգտում ունեին երկու թիմերն էլ:
«Հանդիպման առաջին 20 րոպեն լավ սկսեցինք, սակայն հետագայում կորցրեցինք վերահսկոությունը: Իտալիան ամբողջ թիմով ճնշում էր գործադրում, ինչի պատճառով գոլ բաց թողեցինք»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հետխաղյա մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց մարզիչը:
Գյուլբուդաղյանցի կարծիքով՝ խաղակեսի վերջնամասում ստացած կարմիր քարտից հետո թիմը երկրորդ խաղակեսում կորցնելու ոչինչ չունենալով նետվեց գրոհելու: «Չէի ասել, թե այս խաղը շատ զգացմունքային ստացվեց, բայց երկու թիմերն էլ ձգտում էին հաղթանակի»,-շեշտեց մասնագետը:
Ֆուտբոլի Եվրոպայի 2020 թվականի առաջնության որակավորման փուլի շրջանակներում Հայաստանի ընտրանին Երևանում ընդունելով Իտալիային պարտվեց 1:3 հաշվով: Հայաստանը Եվրո-2020-ի ընտրական փուլի հաջորդ հանդիպումը կանցկացնի սեպտեմբերի 8-ին՝ հյուրընկալելով Բոսնիա և Հերցեգովինային: Այդ խաղը կմեկնարկի 17:00-ին:

Обе команды стремились к победе: Гюлбудагянц
Главный тренер национальной сборной Армении по футболу Армен Гюлбудагянц считает, что в матче квалификационного раунда Евро -2020 с Италией к победе стремились обе команды.
“Первые 20 минут встречи мы провели хорошо, но в дальнейшем потеряли контроль. Италия давила всей командой, из-за чего мы пропустили гол”, - сказал тренер на послематчевой пресс-конференции.
Как передает «Арменпресс», по мнению Гюлбудагянца, после красной карточки в конце первого тайма, команде во втором тайме уже нечего было терять, она начала атаковать.
“Я не сказал бы, что эта игра получилась очень эмоциональной, но обе команды стремились к победе”, - подчеркнул тренер.
В рамках квалификационного раунда чемпионата Европы - 2020 сборная Армении на своем поле уступила Италии со счетом 1: 3. Следующий матч отборочного турнира Евро - 2020 Армения проведет 8 сентября в Ереване. Игра с Боснией и Герцеговиной начнется в 17: 00.