Մխիթարյանը մոտ է «Ռոմա» տեղափոխվելուն
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իտալական «Ռոմա»-ն պատրաստ է ընդունել Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` Calciomercato-ն հայտնում է, որ Լոնդոնի «Արսենալ»-ի և Հռոմի ակումբի միջև բանակցություններն ավարտվել են:
«Գիշերվա ընթացքում Հռոմի «Ռոմա» և Լոնդոնի «Արսենալ» ակումբները կարողացել են համաձայնեցնել գործարքը: Մխիթարյանը Հռոմ ժամանելուց հետո, մինչև պայմանագրի ստորագրումը, բուժզննում կանցնի: Ֆուտբոլիստը Հռոմում մեկ մրցաշրջանի համար կստանա ավելի քան 3.5 մլն եվրո»,- նշում է կայքը:
Մխիթարյանը 2018 թվականի հունվարից է հանդես գալիս լոնդոնյան «Արսենալ» թիմում, ուր տեղափոխվել էր «Մանչեսթեր Յունայթեդից»: «Արսենալի» կազմում ընդհանուր առմամբ 59 հանդիպման է մասնակցել՝ դառնալով 9 գոլի և 13 գոլային փոխանցման հեղինակ:
Ընթացիկ մրցաշրջանում Մխիթարյանն ԱՊԼ-ում «Արսենալի» 4 խաղից մասնակցել է 3-ին և միայն մեկում է դաշտ դուրս եկել մեկնարկային րոպեներից:

YEREVAN, AUGUST 2, ARMENPRESS. Rome’s A.S Roma have managed to make a deal with London’s Arsenal and sign Armenian international Henrikh Mkhitaryan, according to Calcio Mercato.
“During the night a deal was agreed between the two sides, which will see the player arrive on a costly loan with redemption rights set at €15m”, Calcio Mercato reported.
According to the report Mkhitaryan will arrive in Rome at 11am and head to Villa Stuart for the standard procedure medical exam before signing the deal which “will see the player earn €3.5m plus bonuses for the season”.
Coach Paulo Fonseca requested the transfer after the sale of Stephan El Shaarawy to Shanghai Shenhua and the injury to Diego Perotti, Calcio Mercato reported.