Շարունակվում են Երևան-Սևան-Իջևան 10,8 կմ երկարությամբ ճանապարհահատվածի նորոգման աշխատանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շարունակվում են Մ-4 միջպետական նշանակության Երևան-Սևան-Իջևան-հայ-ադրբեջանական սահման կմ118+300-կմ129+100 (Հովք գյուղի վերջից մինչև Իջևանի սկիզբ) Ճանապարհահատվածի նորոգման աշխատանքները:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, ճանապարհի նորոգման աշխատանքներն իրականացվում են «ԱԱԲ պրոեկտ» ՍՊ ընկերության կողմից: Սկզբնական փուլում կատարվել են հին ասֆալտբետոնե ծածկի ֆրեզավորում, փոսային նորոգում, հարթեցում և նոր ասֆալտբետոնե ծածկի տեղադրում: Այժմ «ԱԱԲ պրոեկտ» ՍՊ ընկերության աշխատակիցների կողմից կատարվում են ճանապարհի կողնակների լրացման և հարթեցման, կողային առուների մաքրման աշխատանքներ:
Վերոնշյալ ճանապարհահատվածի նորոգման ավարտման փուլում նախատեսվում է տեղադրել ազդանշանային սյուներ և կատարել ճանապարհի գծանշման աշխատանքներ:
Աշխատանքների իրականացման ընթացքում առաջացած անհարմարությունների համար հայցում ենք վարորդների ներողամտությունը և հորդորում պահպանել երթևեկության կանոնները:

Продолжаются ремонтные работы участка дороги Ереван – Севан - Иджеван протяженностью 10,8 км
Продолжаются ремонтные работы участка дороги межгосударственного значения М 4 Ереван –Севан – Иджеван - армяно-азербайджанская граница (от конца села Овк до Иджевана).
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства территориального управления и инфраструктур РА, ремонтные работы осуществляет ООО “ААБ проект”.
На начальном этапе были проведены фрезерование старого асфальтобетонного покрытия, ремонт ям, выравнивание и установка нового асфальтобетонного покрытия.
На этапе завершения ремонта вышеуказанного участка дороги планируется установить сигнальные столбы и провести работы по разметке дороги.
Водителей просим отнестись с терпением к причиненным неудобствам, возникшим в ходе проведения работ, проявить понимание, и призываем соблюдать правила дорожного движения.