Սուրեն Պապիկյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել մարզպետների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել մարզպետների հետ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Սուրեն Պապիկյանն այս մասին գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Արձակուրդից վերադառնալուց հետո առաջին աշխատանքային խորհրդակցությունն անցկացրի մարզպետների հետ:
Հետաքրքրվեցի ներմարզային երթուղային ցանցի բարելավման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներով` հանձնարարելով կարճ ժամակահատվածում ուսումնասիրել կանոնավոր երթուղային ցանց չունեցող համայնքներում ուղևորահոսքերի ծավալները , ինչպես նաև դիտարկել խոշորացված համայնքներում ուղևորափոխադրումները կազմակերպելու հնարավորությունն ու առկա ռեսուրսները
Արձանագրվեց, որ այս տարի նախորդ տարվա հունվար-հուլիս ժամանակահատվածի համեմատ ունեցել ենք համայնքների սեփական եկամուտների հավաքագրման 14,8 տոկոս աճ:
Ամփոփվել են սուբվենցիայի հաստատված հայտերի արդյունքները: 2019թ հավանության է արժանացել ընդհանուր 23,76 մրդ դրամ արժողությամբ 483 ծրագրային հայտ, որոնց մեջ աննախադեպ մեծ թիվ են կազմում ներհամայնքային ասֆալտապատմանծրագրերը:
Սեպտեմբերի 21-ին Գյումրիում նախատեսվող տոնական միջոցառումներին ընդառաջ հանձնարարեցի ապահովել մարզերիպատշաճ ներկայացվածությունը: Այդ օրը Հայաստանի մարզերը կներկայանան իրենց հարուստ պատմամշակութային ավանդույթներով ու կոլորիտով, և որպես տարբերվող ատրիբուտ յուրաքանչյուր մարզ կցուցադրի իր տարածաշրջանին բնորոշ ազգային տարազը»,- գրել է Պապիկյանը:

Сурен Папикян провел рабочее совещание с губернаторами областей
Министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян провел рабочее совещание с губернаторами областей. Как передает Арменпресс, об этом Сурен Папикян написал на своей странице в Facebook.
“Я после возвращения из отпуска провел первое рабочее совещание с губернаторами. Поинтересовался работами по улучшению внутриобластной маршрутной сети, поручил в кратчайшие сроки изучить объемы пассажиропотоков в общинах, не имеющих регулярной маршрутной сети, а также рассмотреть возможность организации пассажироперевозок в укрупненных общинах и имеющиеся ресурсы.
Было отмечено, что рост собственных доходов общин в этом году на 14,8% больше, чем в январе - июле прошлого года.
Подведены итоги утвержденных заявок на субвенции. В 2019 году было одобрено 483 программных заявок на общую сумму 23,76 млрд драмов, в которых беспрецедентно большое число составляют программы внутриобщинного асфальтирования.
В преддверии праздничных мероприятий в Гюмри, намеченных на 21 сентября, я поручил обеспечить надлежащее представительство областей. В этот день регионы Армении представят свои богатые историко-культурные традиции и колорит, и в качестве отличающегося атрибута каждая область продемонстрирует национальный костюм, свойственный своему региону”, - написал Папикян.