ՀՔԾ-ն Գագիկ Խաչատրյանին մեղադրանք է առաջադրել. վերականգնվել է 800 միլիոն դրամ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հատուկ քննչական ծառայությունում քննվող գործի շրջանակներում մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ֆինանսների նախկին նախարար, ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38- 179 3-րդ մասի 1-ին կետով (առանձնապես խոշոր չափերի վատնում կազմակերպելը): «Արմենպրես»-ի հարցման ի պատասխան այս մասին ասաց ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության մամուլի քարտուղար Մարինա Օհանջանյանը՝ նշելով, որ նա ունի մեղադրյալի կարգավիճակ:
«Քրեական գործով պետությանը պատճառված 800 միլիոն դրամի վնասը վերականգնվել է, քննությունը շարունակվում է»,- նշեց Օհանջանյանը:

ССС предъявилаГагикуХачатряну обвинение — восстановлено 800 млндрамов
В рамках дела, которое расследует Специальная следственная служба, бывшему министру финансов РА, бывшему председателю КГД ГагикуХачатряну было предъявлено обвинение по п. 1 ч. 3 ст. 38–179 (организациярастраты в особо крупных размерах).Уголовного кодекса РА.
Об этом в ответ на вопрос Арменпресс сообщила пресс-секретарь ССС РА Марина Оганджанян, отметив, что он имеет статус обвиняемого.
«Ущерб, нанесенный государству по уголовному делу – в размере 800 миллионов драмов, восстановлен, расследование продолжается», - сказалаОганджанян.