Երևան-Սևան ավտոճանապարհին տեղի ունեցած պայթյունի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևան-Սևան ավտոճանապարհին՝ «Արծվի» արձանի մոտակայքում օգոստոսի 2-ին տեղի ունեցած պայթյունի առթիվ Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասացին ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության ևհասարակայնությանհետ կապերի բաժնից:
ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության ևհասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհի 14-րդ կմ-ին տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով վնասվել են «Patriot Nissan» և «Range Rover» մակնիշների ավտոմեքենաները:
ՀՀ քննչական կոմիտեն դեպքի առթիվ գործ է հարուցել ՀՀ քրեական օերնսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ կետով (Սպանության փորձ՝ շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով) և 235-րդ հոդված 1-ին մասով (Ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը): Կատարվում է նախաքննություն: Դեպքի վայրում աշխատում են քննիչները
Պայթյունի հետևանքով ճանապարհի երթևեկելի հատվածում առաջացել է մոտ 60 սմ խորությամբ, 1.5 մ լայնությամբ և մոտ 5 մ երկարությամբ փոս:

YEREVAN, AUGUST 2, ARMENPRESS. An explosion occurred on the Yerevan-Sevan highway near the town of Abovyan Friday afternoon. According to authorities, no one was injuried in the blast.
The Kotayk Provincial Department of the Investigative Committee has launched a criminal case on “attempted murder”, the Investigative Committee told ARMENPRESS.
According to rescue services, two SUVs were damaged in the explosion. It is unclear if the vehicles were parked or were traveling.
Although very few details are known at the moment, the Investigative Committee informed that the criminal case was launched on suspected “murder attempt endangering many lives” and “illegal possession, carry and transportation of firearms, ammunition and explosives”.