Ավարտին են մոտենում Երևան-Սևան-Իջևան-հայ-ադրբեջանական սահման ավտոճանապարհի նորոգման աշխատանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ավարտին են մոտենում Մ4 Երևան-Սևան-Իջևան-հայ-ադրբեջանական սահման միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի կմ96+500-կմ106+100 ճանապարհահատվածի միջին նորոգման աշխատանքները: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, սկզբնական փուլում իրականացվել են ճանապարհի ֆրեզավորման, փոսերի նորոգման, հարթեցնող շերտի և նոր ասֆալտբետոնե ծածկի տեղադրման աշխատանքները:
«Արարատ-ճանշին» ՍՊ ընկերության կողմից աշխատանքները ընթանում են հնարավորինս արագ։ Նախատեսված են կողնակների լրացման, ջրահեռացման համակարգի վերականգման և մաքրման, ազդանշանային սյուների տեղադրման և գծանշման աշխատանքներ:
Աշխատանքների իրականացման ընթացքում առաջացած անհարմարությունների համար հայցում ենք վարորդների ներողամտությունը և հորդորում ենք պահպանել երթևեկության կանոնները:

Близятся к завершению ремонтные работы автотрассы Ереван-Севан-Иджеван-армяно-азербайджанская границ
Близятся к завершению работы по среднему ремонту отрезка км96 + 500-км106 + 100 автодороги межгосударственного значения М4 Ереван–Севан–Иджеван-армяно-азербайджанская граница. Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства территориального управления и инфраструктур РА, на начальном этапе были проведены работы по фрезерованию дороги, ремонту ям, укладке асфальтобетонного покрытия.
Со стороны ООО “Арарат-дорстрой” работы ведутся довольно быстро. Предусмотрены работы по заполнению, восстановлению и очистке дренажной системы, установке и разметке сигнальных столбов.
Просим отнестись с терпением к причиненным неудобствам, возникшим в ходе проведения работ, проявить понимание, и призываем соблюдать правила дорожного движения.