ՊԵԿ-ն առաջին կիսամյակում 872 բողոք է լսել, որոնցից 422-ը բավարարել է
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Պետական եկամուտների կոմիտեն այս տարվա հունիս-հուլիս ամիսներին քաղաքացիների կողմից 872 բողոք է լսել, որոնցից 422-ը բավարարել է։ Նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածում ՊԵԿ-ը լսել էր 371 բողոք, որոնցից բավարարել էր 180-ը։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հուլիսի 9-ին մամուլի ասուլիսում ասաց Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Դավիթ Անանյանը՝ ամփոփելով առաջին կիսամյակում հարկային և մաքսային մարմնի բողոքարկման հանձնաժողովի գործունեության ցուցանիշները։
«Այս տարի մասնակի բավարարվել է 69 բողոք, նախորդ տարվա 23-ի դիմաց։ Այս տարի կարճվել է 82 բողոք, մերժվել՝ 294 բողոք»,- ասաց Անանյանը։
Նա նշեց, որ նախորդ տարի ընդհանուր առմամբ լսվել է 882 բողոք, ինչը ՊԵԿ-ն ապահովել է այս տարվա կիսամյակով։

КГД за первое полугодие выслушал 872 жалобы, 422 из которых были удовлетворены
Комитет по государственным доходам за июнь-июль этого года выслушал 872 жалобы от граждан, 422 из которых были удовлетворены. За тот же период прошлого года КГД выслушал 371 жалобу, из которых удовлетворили 180.
Как сообщает «Арменпресс», об этом на пресс-конференции 9 июля, подводя итоги деятельности апелляционной комиссии налогового и таможенного органа в первом полугодии, сказал председатель Комитета по государственным доходам Давид Ананян.
“В этом году по сравнению с 23 жалобами прошлого года частично удовлетворено 69 жалоб. В этом году был прекращен ход 82 жалоб, было отклонен 294 жалобы”, - сказал Ананян.
Он отметил, что в прошлом году было заслушано 882 жалобы, что КГД обеспечил уже за полугодие этого года.