Կենտրոնական բանկը մեկ շաբաթում պահուստավորել է շուրջ 50 մլն դոլար
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկը մեկ շաբաթվա ընթացքում շուրջ 50 մլն դոլար է պահուստավորել:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին կառավարության հունիսի 27-ի նիստում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած մայիսի տնտեսական ցուցանիշներին և պահուստավորված գումարի թիվը հստակեցնելով ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանի հետ:
«Երբ դուք Ազգային ժողովում ելույթ էիք ունենում, 131 մլն էր հրապարակված թիվը, այդ օրը երեկոյան դարձավ 154 մլն, հետո նախորդ շաբաթվա վերջում դարձավ 171, հիմա՝ 185: Այսինքն՝ մեկ շաբաթվա ընթացքում 50 մլն դոլար ներհոսել է մեր շուկա: Սա բավականին լավ ազդակ է»,- ասաց Փաշինյանը:

Центральный банк за неделю резервировал около $ 50 млн
Как передает «Арменпресс», об этом на заседании правительства 27 июня сказал премьер-министр Армении Никол Пашинян, касаясь экономических показателей за май, опубликованных Статистическим комитетом, и уточнив показатель резервированных сумм с председателем ЦБ Артуром Джавадяном.
“Когда Вы выступали в Национальном собрании, опубликованное число составляло 131 млн, в этот же день вечером оно стало 154 млн, затем в конце прошлой недели стало 171, а сейчас - 185. То есть, в течение недели 50 млн долларов поступили на наш рынок. Это довольно хороший сигнал”,- сказал Пашинян.