Վրաստանում ավտոերթ Է անցկացվում ՆԳ նախարարի հրաժարականի պահանջով
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈւՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տասնյակ ավտոմեքենաներ են ուղղվում դեպի Վրաստանի ներքին գործերի նախարարության շենք՝ պահանջելով գերատեսչության ղեկավար Գեորգի Գախարիայի պաշտոնաթողությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝հղում անելով ՌԻԱ Նովոստիին:
«Մենք բռնել ենք ազգային դրոշներ եւ աղմկում ենք, որպեսզի մեր ձայնը լսելի լինի: Ավտոշարասյունը շարժվում Է դեպի նախարարություն: Բոլորին կոչ ենք անում միանալ մեզ»,- գործակալությանն հայտնել Է վարորդներից մեկը:
Վրացական հեռուստաընկերությունների տվյալներով, որոնք կադրեր են հեռարձակում ուղիղ եթերով, շարասյան հետեւից շարժվում են պարեկային ոստիկանության բրիգադները, ընդ որում՝ ՆԳ նախարարության շենքի մոտ իրավապահներ չկան: ՆԳ նախարարի հրաժարականը ցուցարարների պահանջներից մեկն Է, որոնք հունիսի 20-ից բողոքի ակցիաներ են անցկացնում Թբիլիսիում:
Հանրահավաքի մասնակիցներն այն կարծիքին են, որ Գախարիան պատասխանատվություն Է կրում հատուկ նշանակության ուժերի գործողությունների համար, որոնք ցրեցին հանրահավաքը բողոքի առաջին օրը, ինչի հետեւանքով տուժեցին հարյուրավոր մարդիկ:

В Грузии проходит автопробег с требованием отставки главы МВД
Десятки автомобилей направляются к зданию министерства внутренних дел Грузии с требованием отставки главы ведомства Георгия Гахария.Как передает Арменпресс, об этом сообщает РИА Новости.
"Мы держим в руках национальные флаги и шумим, чтобы наш голос был услышан. Автомобильная колонна движется к министерству. Призываем всех присоединится к нам", - сообщил РИА Новости один из водителей.
По данным грузинских телекомпаний, которые транслируют кадры в прямом эфире, за колонной движутся бригады патрульной полиции, при этом у здания МВД правоохранителей нет.
Отставка главы МВД – одно из требований митингующих, которые с 20 июня проводят акции протеста в Тбилиси. Митингующие считают, что Гахария несет ответственность за действия спецназа, который разгромил митинг в первый день протеста, в результате чего пострадали сотни человек.