Թբիլիսիում 240 մարդ Է տուժել բողոքի ակցիաների ընթացքում
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈւՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թբիլիսիում 240 մարդ Է տուժել հունիսի 20-ին տեղի ունեցած բողոքի ակցիաների ընթացքում, նրանցից 102-ը մնում են բժշկական հաստատություններում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հունիսի 21-ին հայտնել Է Վրաստանի առողջապահության փոխնախարար Զազա Բոխուան:
«Ընդամենը ակցիաների ընթացքում տուժել Է 240 մարդ, որոնցից 102-ը՝ կլինիկաներում են»,-նրա խոսքը մեջբերել Է Վրաստանի Առաջին ալիքը:
Բոխուայի խոսքով՝ տուժածներից 80-ը ոստիկաններ են: Այժմ վիրաբույժները վիրահատում են երկու վիրավորների: Տուժածներից մեկի վիճակը կայուն ծանր Է, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Во время акций протеста в Тбилиси пострадали 240 человек
Число пострадавших во время акций протеста, прошедших в четверг в Тбилиси, составило 240 человек, 102 из которых остаются в медицинских учреждениях. Как передает Арменпресс со ссылкой на Тасс, об этом сообщил в пятницу замминистра здравоохранения Грузии Заза Бохуа.
"Всего на акциях пострадали 240 человек, из которых 102 остаются в клиниках", - цитирует его Первый канал Грузии.
По словам Бохуа, средипострадавших - 80 полицейских. Сейчас хирурги делают операциидвум раненым. Состояние одного из пострадавших стабильно тяжелое.