Արթուր Ալեքսանյանը Խոր Վիրապում վառեց Համահայկական 7-րդ խաղերի երկրորդ ջահը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը Խոր Վիրապում` Գրիգոր Լուսավորչի կանթեղից վառել է Համահայկական խաղերի ջահը:
«Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին խաղերի կազմկոմիտեից: Համահայկական խաղերի խորհրդանշական երեք ջահ է նախատեսված վառել այս անգամ:
Մեկն օրերս վառվեց Արևմտյան Հայաստանում՝ Մուսա լեռան ստորոտին, երկրորդը` Խոր Վիրապում, իսկ երրորդը մի քանի օրից կվառվի Արցախում՝ Տիգրանակերտում:
Օգոստոսի 6-ին՝ Համահայկական 7-րդ խաղերի հանդիսավոր բացման օրը, դրանք կմիանան Ստեփանակերտում՝ խորհրդանշելով Հայաստանի Հանրապետություն- Արցախ- Սփյուռք ամբողջությունը:
Համահայկական յոթերորդ խաղերն անցկացվելու են օգոստոսի 5-17-ը: Բացման հանդիսավոր արարողությունը տեղի է ունենալու Արցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտում:

Артур Алексанян в Хор Вирапе зажег второй факел 7-х Панармянских игр
Чемпион 31-х летних Олимпийских игр Артур Алексанян в Хор Вирапе зажег факел Панармянских игр. Об этом «Арменпресс» сообщили в оргкомитете игр. На этот раз запланировано зажечь три символических факела панармянских игр.
Один из них на днях зажегся в Западной Армении у подножия горы Муса, второй - в Хор Вирапе, а третий через несколько дней будет зажжен в Арцахе, в Тигранакерте.
6 августа, в день торжественного открытия 7-х Панармянских игр, они воссоединятся в Степанакерте, символизируя единство: Республика Армения – Арцах – Диаспора.
Седьмые панармянские игры состоятся с 5 по 17 августа. Торжественная церемония открытия состоится в столице Арцаха Степанакерте.