Փաշինյանը միջազգային բիզնեսմեններին կոչ արեց ներդրումներ իրականացնել Հայաստանում
ՍԱՆԿՏ ՊԵՏԵՐԲՈՒՐԳ, 7 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը միջազգային գործընկերներին կոչ է անում հարստանալ Հայաստանում և հարստացնել Հայաստանը։
«Արմենպրես»-ի թղթակցի փոխանցմամբ` այս մասին Փաշինյանն ասաց հունիսի 7-ին Ռուսաստանի Դաշնությունում՝ Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովի 23-րդ լիագումար նիստում իր ելույթի ընթացքում։ «Հայաստանում ավելացված արժեքի հարկի աճն այս տարվա առաջին մասում կազմել է 7.1%, ապրիլի ամսին ՀՀ տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը կազմել է 9.2%, այնպես որ միջազգային բիզնեսին հրավիրում ենք ներդրումներ իրականացնել Հայաստանում։ Մենք նույնիսկ կարգախոս ունենք պոտենցիալ ներդրողների համար։ Մենք հրավիրում ենք նրանց Հայաստանում դառնալ ավելի հարուստ ու դարձնել մեր երկիրն ավելի հարուստ»,- ասաց Փաշինյանը։

Pashinyan invites international businessmen to invest in Armenia
YEREVAN, JUNE 7, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan urges international partners to become richer in Armenia, making Armenia richer, the correspondent of ARMENPRESS reports Pashinyan said during his speech at St. Petersburg International Economic Forum.
“The value added tax increase in the first half of this year was 7.1% in Armenia, while economic activity index amounted to 9.2% in April, so I invite the international business to make investments in Armenia. We even have a slogan for potential investors – We invite them to Armenia to become richer and make our country richer”, Pashinyan said.