Նիկոլ Փաշինյանը ժամանեց Սանկտ Պետերբուրգ
ՍԱՆԿՏ ՊԵՏԵՐԲՈՒՐԳ, 6 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանեց Ռուսաստանի Դաշնության Սանկտ Պետերբուրգ քաղաք: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` Փաշինյանը ՌԴ-ում կմասնակցի Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովին և հանդես կգա ելույթով:
Այցի շրջանակներում վարչապետ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Նախատեսվում են վարչապետի այլ հանդիպումներ երկրների առաջնորդների, կառավարությունների ներկայացուցիչների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարների հետ: Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Սանկտ Պետերբուրգի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, հանդես կգա մամուլի ասուլիսով:
Հայաստանի Հանրապետության պատվիրակության կազմում են նաև ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ՀՀ վարչապետի գլխավոր խորհրդական Արսեն Գասպարյանը և այլ պաշտոնատար անձինք:

Премьер-министр Армении, Никол Пашинян прибыл с рабочим визитом в Санкт-Петербург. Как передает Арменпресс, Пашинян примет участие в Санкт-Петербургском международном экономическом форуме и выступит с речью.
В рамках визита премьер-министр Пашинян встретится с президентом РФ, Владимиром Путиным. Запланированы встречи премьер-министра и с лидерами других стран, представителями правительств и руководителями международных организаций. Никол Пашинян встретится с представителями армянской общины Санкт-Петербурга, выступит с пресс-конференцией.
В составе делегации также вице-премьер РА Мгер Григорян, министр территориального управления и инфраструктур, Сурен Папикян, главный советник премьер-министра РА, Арсен Гаспарян и другие должностные лица.