«Կորպորասիոն Ամերիկա»-ն պատրաստ է սկսել «Շիրակ» օդանավակայանի վերանորոգման աշխատանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արգենտինական «Կորպորասիոն Ամերիկա» ընկերությունը պատրաստ է սկսել Գյումրիի «Շիրակ» օդանավակայանի վերանորոգման աշխատանքները: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հունիսի 4-ին «Կորպորասիոն Ամերիկա օդանավակայանների ղեկավարության գագաթնաժողով»-ի ընթացքում, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Կորպորասիոն Ամերիկա» ընկերության գործադիր տնօրեն Մարտին Էռնեկյանը:
«Մենք սկսել ենք համագործակցություն ճարտարապետների հետ և գրեթե պատրաստ ենք սկսել վերանորոգման աշխատանքները»,- ասաց Էռնեկյանը:
2007թ. ՀՀ կառավարության որոշմամբ Գյումրիի «Շիրակ» օդանավակայանը կոնցեսիոն կառավարման է տրվել «Կորպորասիոն Ամերիկա» ընկերությանը:
Արգենտինյան «Կորպորասիոն Ամերիկա» ընկերությունը հանդես է գալիս որպես օդանավակայանների և բեռնային համալիրների կոնցեսիոներ Եվրոպայի և Լատինական Ամերիկայի հիսուներեք օդանավակայաններում: Այս գործընթացը ներառում է օդանավակայանի կառավարման, ինչպես նաև վառելանյութի առևտրի հետ կապված գործունեություն, բեռնային համալիրներին և այլ նմանատիպ ծառայություններ:

“Корпорасион Америка” готова начать ремонтные работы аэропорта “Ширак”
Аргентинская компания “Корпорасион Америка” готова начать ремонтные работы аэропорта “Ширак” в Гюмри. Как передает «Арменпресс», об этом в беседе с журналистами 4 июня во время саммита руководства аэропортов “Корпорасион Америка” сказал исполнительный директор компании “Корпорасион Америка”, Мартин Эрнекян.
“Мы начали сотрудничество с архитекторами и уже почти готовы начать ремонтные работы”, - сказал Эрнекян.
В 2007г. по решению правительства РА Гюмрийский аэропорт “Ширак” был передан в концессионное управление компании “Корпорасион Америка”.
Аргентинская компания “Корпорасион Америка” выступает в качестве концессионера аэропортов и грузовых комплексов в аэропортах Европы и Латинской Америки. Этот включает управление аэропортом, а также деятельность, связанную с торговлей топливом, грузовые комплексы и другие подобные услуги.