Վրաստանի կառավարության գործունեությունը բացասական Է գնահատում հարցվածների 56 տոկոսը. հարցում
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ազգային դեմոկրատական ինստիտուտի» (NDI) ուսումնասիրության արդյունքների համաձայն, հարցման մասնակիցների մեծամասնությունը բացասական Է գնահատում Վրաստանի կառավարության գործունեությունը: Հարկ Է նշել, որ քաղաքացիների թվաքանակը, որոնք բացասաբար են գնահատում Վրաստանի կառավարության գործունեությունը, բնութագրվում Է աճող միտումով, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով «Գրուզիա Online»-ին:
Հարցին, թե ինչպես դուք կգնահատեիք ներկայիս կառավարության գործունեությունը, ապրիլին հարցված քաղաքացիների 56 տոկոսը պատասխանել Է՝ «վատ»: 36 տոկոսը կառավարության գործունեությունը դրական Է գնահատում, 6 տոկոսը չգիտի այդ հարցի պատասխանը, իսկ 1 տոկոսը հրաժարվել Է պատասխանել: 2018 թվականի դեկտեմբերին անցկացված հարցման արդյունքների համաձայն՝ Վրաստանի կառավարության գործունեությունը «վատ» Էր գնահատել հարցվածների 53 տոկոսը, իսկ 44 տոկոսը գնահատել Էր՝ «լավ»: 2018 թվականի մարտին կառավարության գործունեությունը նույնպես «վատ» Էր գնահատվել: Այն ժամանակ կառավարության գործունեությունը «վատ» Էր գնահատել 49 տոկոսը, իսկ «լավ»՝ 45 տոկոսը: «Ազգային դեմոկրատական ինստիտուտը» (NDI) եւ ,CRRC-Վրաստանըե ներկայացրել են հարցման մեդիա արդյունքները, որն անցկացվել Է 2019 թվականի ապրիլին: Ուսումնասիրությունը մարտի 28-ից մինչեւ ապրիլի 25-ն անցկացվել Է այն քաղաքներում, որտեղ բնակչությունը գերազանցում Է 40 հազարը: Դրանք են՝ Բաթումը, Զուգդիդը, Ռուսթավը, Փոթին, Գորին եւ Քութայիսը: NDI-ը նշում Է, որ հետազոտության արդյունքների վիճակագրական անճշտությունը 2,3 տոկոս Է:

Опрос NDI - деятельность правительства Грузии оценивают плохо 56% опрошенных
Согласно результатам исследования «Национального демократического института» (NDI), большинство опрошенных отрицательно оценивают деятельность правительства Грузии. Следует отметить, что количество граждан, которые негативно оценивают деятельность правительства, характеризуются растущей тенденцией.
На вопрос: как бы вы оценили деятельность нынешнего правительства, 56% опрошенных в апреле граждан отвечает, что плохо. 36% - деятельность правительство оценивают положительно, 6% - не знают ответа на этот вопрос, а 1% отказался отвечать,сообщает Арменпресс со ссылкой на ГрузияOnline.
По результатам опроса, проведенного в декабре 2018 года, деятельность правительства Грузии плохо оценили 53% респондентов, а 44% - хорошо. В марте 2018 года деятельность правительства также была оценена плохо. Тогда, деятельность правительства плохо оценили 49%, а 45% - хорошо.
«Национальный демократический институт» (NDI) и «CRRC-Грузия» представили медиа результаты опроса, проведенного в апреле 2019 года. Полевые работы исследования были проведены в период с 28 марта по 15 апреля в городах, где население превышает 40 тысяч. Это Батуми, Зугдиди, Рустави, Поти, Гори и Кутаиси. NDI отмечает, что средняя погрешность результатов исследования – в пределах +/- 2,3%.