Հայաստանում մաքսային արտոնություն են տրամադրում հագուստի արտադրությամբ զբաղվող ընկերությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունը գերակա ոլորտում իրականացվող ներդրումային ծրագրի շրջանակներում մաքսային արտոնություն տրամադրեց հագուստի արտադրության մեջ մասնագիտացված «ԱՐՍ-ՖԱՅՆ» ՍՊ ընկերությանը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը հայտնեց, որ ընկերությունը պատրաստվում է 130 մլն դրամի ներդրում իրականացնել:
««ԱՐՍ-ՖԱՅՆ» ՍՊ ընկերությունը գործում է Երևան քաղաքում: Ընկերությունը կատարելու է 130 մլն դրամի ներդրում՝ ստեղծելով 5 նոր աշխատատեղ: Այժմ ընկերությունն ունի 12 աշխատող 100 հազար դրամ միջին աշխատավարձով»,- ասաց Խաչատրյանը:

В Армении предоставляют таможенную льготу компании по производству одежды
Правительство Армении в рамках инвестиционной программы, осуществляемой в приоритетной сфере, предоставило таможенную льготу специализированной в производстве одежды ООО “АРС – Файн”.
Как передает «Арменпресс», министр экономического развития и инвестиций Армении Тигран Хачатрян сообщил, что компания собирается инвестировать 130 млн драмов.
“ООО “АРС – Файн” действует в Ереване. Компания инвестирует 130 млн драмов, создавая 5 новых рабочих мест. В настоящее время компания имеет 12 сотрудников со средней зарплатой в 100 тысяч драмов”, - сказал Хачатрян.