2019թ. ապրիլին Երևանի բյուջեն սեփական եկամուտների մասով կատարվել է 101.9 տոկոսով
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Երևանի քաղաքապետարանում տեղի է ունեցել հերթական աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է քաղաքապետ Հայկ Մարությանը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, մինչ աշխատանքային խորհրդակցության մեկնարկը, ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են քաղաքապետարանի աշխատակազմի անշարժ գույքի կառավարման վարչության բաժնի պետ Գարեգին Նալբանդյանի հիշատակը: Բաժնի պետն օրերս ավտովթարի զոհ է դարձել:
Նիստի ընթացքում ամփոփվել են 2019թ. ապրիլ ամսվա պլանային և հավաքագրված ցուցանիշների կատարողականները, ինչի արդյունքում Երևան քաղաքի սեփական եկամուտների մասով բյուջեի կատարողականը կազմել է 101.9%: Քաղաքապետին զեկուցվել է, որ այս ցուցանիշը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելի է 1 մլրդ դրամով:
Երևանում շարունակվում է հսկողությունը բացօթյա ապօրինի առևտուրն արգելելու ուղղությամբ: Նախորդ շաբաթ կազմվել է վարչական իրավախախտման վերաբերյալ 4 արձանագրություն:
Ամենօրյա ստուգայցեր են կատարվում նաև շինհրապարակներ, քայլեր են ձեռնարկվում դրանց կահավորման ու անվտանգության կանոնների պահպանման համար: Քաղաքապետին զեկուցվել է, որ շինարարական հրապարակների ոչ պատշաճ կազմակերպման համար նախորդ շաբաթ կազմվել է 16 արձանագրություն:
Խորհրդակցության վերջում քաղաքապետ Մարությանը շնորհակալություն է հայտնել իրավաբանական վարչության արդեն նախկին պետ Զավեն Առաքելյանին՝ համատեղ արդյունավետ աշխատանքի համար՝ մաղթելով նրան հաջողություններ նոր աշխատավայրում: Զավեն Առաքելյանը քաղաքապետարանի համակարգում էր աշխատում 2003թ.-ից ի վեր:

В апреле 2019 года бюджет Еревана по части собственных доходов был выполнен на 101,9 %
В мэрии Еревана состоялось очередное рабочее совещание, которое вел мэр Айк Марутян. Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата мэрии Еревана, до начала рабочего совещания присутствующие минутой молчания почтили память начальника отдела управления недвижимостью аппарата мэрии Гарегина Налбандяна. Начальник отдела на днях стал жертвой ДТП.
В ходе заседания были подведены итоги выполнения плановых показателей за апрель 2019 года, по части собственных доходов города выполнение бюджета Еревана составило 101.9%. Мэру доложили, что этот показатель по сравнению с тем же периодом прошлого года больше на 1 млрд драмов.
В Ереване продолжается контроль за запретом незаконной торговли на открытом воздухе.
На прошлой неделе составлено 4 протокола об административном правонарушении. Ежедневные проверки проводятся также на стройплощадках, предпринимаются шаги по их оснащению и соблюдению правил безопасности. Мэру было доложено, что за ненадлежащую организацию строительных площадей на прошлой неделе было составлено 16 протоколов.
В конце совещания мэр Марутян поблагодарил уже бывшего начальника юридического управления Завена Аракеляна за совместную эффективную работу, пожелав ему успехов на новом рабочем месте.