2019թ. ապրիլին Երևանի բյուջեն սեփական եկամուտների մասով կատարվել է 101.9 տոկոսով
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Երևանի քաղաքապետարանում տեղի է ունեցել հերթական աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է քաղաքապետ Հայկ Մարությանը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, մինչ աշխատանքային խորհրդակցության մեկնարկը, ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են քաղաքապետարանի աշխատակազմի անշարժ գույքի կառավարման վարչության բաժնի պետ Գարեգին Նալբանդյանի հիշատակը: Բաժնի պետն օրերս ավտովթարի զոհ է դարձել:
Նիստի ընթացքում ամփոփվել են 2019թ. ապրիլ ամսվա պլանային և հավաքագրված ցուցանիշների կատարողականները, ինչի արդյունքում Երևան քաղաքի սեփական եկամուտների մասով բյուջեի կատարողականը կազմել է 101.9%: Քաղաքապետին զեկուցվել է, որ այս ցուցանիշը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելի է 1 մլրդ դրամով:
Երևանում շարունակվում է հսկողությունը բացօթյա ապօրինի առևտուրն արգելելու ուղղությամբ: Նախորդ շաբաթ կազմվել է վարչական իրավախախտման վերաբերյալ 4 արձանագրություն:
Ամենօրյա ստուգայցեր են կատարվում նաև շինհրապարակներ, քայլեր են ձեռնարկվում դրանց կահավորման ու անվտանգության կանոնների պահպանման համար: Քաղաքապետին զեկուցվել է, որ շինարարական հրապարակների ոչ պատշաճ կազմակերպման համար նախորդ շաբաթ կազմվել է 16 արձանագրություն:
Խորհրդակցության վերջում քաղաքապետ Մարությանը շնորհակալություն է հայտնել իրավաբանական վարչության արդեն նախկին պետ Զավեն Առաքելյանին՝ համատեղ արդյունավետ աշխատանքի համար՝ մաղթելով նրան հաջողություններ նոր աշխատավայրում: Զավեն Առաքելյանը քաղաքապետարանի համակարգում էր աշխատում 2003թ.-ից ի վեր:

YEREVAN, MAY 7, ARMENPRESS. Mayor of Yerevan Hayk Marutyan has chaired a regular meeting with City Hall staffers.
Before beginning the session, the City Hall officials observed a minute of silence in honor of Garegin Nalbandyan, the Head of Real Estate Management Department of the City Hall Staff who was killed in a traffic accident recently.
The session discussed the 2019 April figures, whereby the city’s revenue budget performance totaled 101,9%. This figure is more by 1 billion drams against the previous year’s same period.
Then, City Hall staffers briefed the Mayor on ongoing activities such as daily supervision to tackle illegal outdoor trading.
Supervision agents are carrying out daily visits to construction sites in the city to check safety regulations. Last week, 16 reports were filed on violations in construction sites.
At the end of the session Mayor Hayk Marutyan thanked Zaven Arakelyan, the outgoing Head of the Legal Department, and wished him success in his future career. Arakelyan was with the City Hall since 2003.