Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիդերլանդների թագավորին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիդերլանդների թագավոր Նորին Մեծություն Վիլլեմ-Ալեքսանդրին ծննդյան օրվա և Նիդերլանդների Թագավորության Ազգային տոնի առթիվ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,նախագահ Արմեն Սարգսյանը գոհունակությամբ արձանագրել է, որ շուրջ քսանյոթ տարիների պատմություն ունեցող հայ-նիդերլանդական դիվանագիտական հարաբերությունները զարգացել են փոխըմբռնման և հարգանքի մթնոլորտում:
Համոզմունք հայտնելով, որ երկու պետությունների միջև առկա կառուցողական երկխոսությունը կշարունակի զարգանալ և ընդլայնվել՝ նախագահ Սարգսյանը Նիդերլանդների թագավորին մաղթել է ամենայն բարիք, իսկ Նիդերլանդների բարեկամ ժողովրդին՝ հետագա բարգավաճում:

Armenian President send congratulatory letter to King of Netherlands
YEREVAN, APRIL 28, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian sent a congratulatory letter to King of Willem-Alexander of the Netherlands on his birthday and the National day of the Kingdom of the Netherlands, the Presidential Office told Armenpress.
In the letter President Sarkissian praised the fact that the Armenian-Dutch diplomatic relations, with over 27 years of history, have developed in an atmosphere of mutual understanding and respect.
Expressing confidence that the current constructive dialogue between the two states will continue developing and expanding, the Armenian President wished the King of the Netherlands all the best, and further prosperity to the Dutch people.