ԵԽԽՎ-ի նախագահն ապրիլի 28-ին պաշտոնական այցով կժամանի Վրաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստան կայցելի Եվրախորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) նախագահ Լիլիան Պասկիեն: Վրաստանի խորհրդարանի տեղեկատվության համաձայն, Պասկիեն Թբիլիսի կժամանի ապրիլի 28-ին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Պաշտոնական այցի շրջանակներում ապրիլի 29-ին հանդիպում Է պլանավորված Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Իրակլի Կոբախիձեի հետ, որից հետո Կոբախիձեն եւ Լիլիան Մորի Պասկիեն հանդես կգան մամուլի համար համատեղ հայտարարությամբ:
Ապրիլի 30-ին Եվրախորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահը հանդիպում կունենա Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի եւ վարչապետ Մամուկա Բախտաձեի հետ: Օրվա երկրորդ կեսին Պասկիեն ճառով հանդես կգա Եվրախորհրդին Վրաստանի անդամակցության 20-ամյակին նվիրված հանդիսավոր նիստում, հաղորդել Է «Գրուզիա Online»-ը:

Президент ПАСЕ посетит Грузию 28 апреля
Грузию посетит президент парламентской ассамблеи Совета Европы Лилиан Паскье. Как передает Арменпресс, по информации парламента Грузии, Паскье приедет в Тбилиси 28 апреля.
В рамках официального визита, 29 апреля запланирована встреча с председатель парламента Грузии Ираклием Кобахидзе, после чего Кобахидзе и Лилиан Мори Паски выступят с совместным заявлением для прессы.
30 апреля президент Парламентской ассамблеи Совета Европы встретится с президентом Грузии Саломе Зурабишвили и премьер-министром Мамукой Бахтадзе. Во второй половине дня Паскье выступит с речью вместе с Саломе Зурабишвили, Мамукой Бахтадзе и Ираклием Кобахидзе на торжественном заседании, посвященном 20-летию членства Грузии в Совете Европы.