Կառավարությունը հաստատեց ՀՀ 2018թ. թվականի պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունը հաստատեց Հայաստանի Հանրապետության 2018թ. պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այն կներկայացվի Ազգային ժողով: Այս մասին գործադիրի ապրիլի 25-ի նիստում ասաց ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը:
«Բյուջետային տարվա ավարտի համար նախատեսված ընթացակարգ է, ըստ որի՝ տարեկան հաշվետվությունը նախատեսվում է, որ կքննարկվի Ազգային ժողովում: Այն մինչև մայիսի մեկը պետք է ներկայացվի Ազգային ժողով, և խորհրդարանը ըստ կանոնակարգի ենթադրվում է, որ մինչև նստաշրջանի ավարտը կվերջացնի քննարկումները, և կունենա արտահայտած վերաբերմունք բյուջեի կատարման 2018թ. տարեկան արդյունքների վերաբերյալ»,- ասաց Ջանջուղազյանը:

Правительство Армении утвердило годовой отчет об исполнении государственного бюджета за 2018 год
Правительство Армении утвердило годовой отчет об исполнении государственного бюджета за 2018 год. По сообщению «Арменпресс», он будет представлен в Национальное собрание. Об этом на заседании правительства 25 апреля заявил министр финансов Армении Атом Джанджугазян.
”Это порядок окончания бюджетного года, согласно которому годовой отчет планируется обсудить в Национальном собрании. Он должен быть представлен в Национальное собрание до 1 мая, и предполагается что парламент, согласно регламенту, до завершения сессии завершит обсуждения и будет иметь выраженное отношение к исполнению бюджета на 2018 год”, - сказал Джанджугазян.