Նոր մասնաճյուղ, նոր առաջարկ. «Ամերիաբանկ»-ը իր դռներն է բացել աբովյանցիների առաջ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շարունակելով ընդլայնել իր մարզային մասնաճյուղերի շարքը՝ «Ամերիաբանկ»-ը ապրիլի 17-ին իր դռները բացեց ՀՀ Կոտայքի մարզի Աբովյան քաղաքի հաճախորդների առջև:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ մասնաճյուղը գտնվում է Աբովյան քաղաքի Սահմանադրության հրապարակ, 7/2 հասցեում:
Ամերիաբանկի տարածքային ստորաբաժանումների կառավարման վարչության ղեկավար Անդրանիկ Խաչատրյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ նոր մասնաճյուղի կապակցությամբ իրենք հատուկ սակագներով նոր առաջարկ են ներկայացնում իրենց հաճախորդերին: Արտոնյալ պայմաններից կօգտվեն այն ֆիզիկական և իրավաբանական անձինք, ովքեր հաշիվներ կբացեն «Ամերիաբանկի» «Աբովյան» մասնաճյուղում մինչև 2019 թվականի հուլիսի 31-ը ներառյալ:
«Նոր իրավաբանական անձանց համար հաշիվ բացելու դեպքում տրամադրվելու են ինտերնետ բանկինգ, մոբայլ բանկինգ համակարգերը՝ մեկ տարի անվճար սպասարկմամբ: Կլինեն նաև Business քարտեր՝ կրկին մեկ տարվա անվճար սպասարկմամբ, ինչպես նաև ընկերության երկու ղեկավարներին տրամադրվելու է մեկական դեբետային և կրեդիտային քարտեր՝ բացառությամբ Platinum կամ Infinite տեսակի քարտերի»,- նշեց Խաչատրյանը:
Նրա խոսքով՝ նոր ֆիզիկական անձանց համար հաշիվ բացելու դեպքում կտրամադրվեն անվճար ինտերնետ բանկինգ և մոբայլ բանկինգ, ինչպես նաև հեռախոսային բանկինգ ծառայություններ: Ֆիզիկական անձանց տրամադրվելու են բոլոր տեսակի քարտերից՝ բացառությամբ Platinum կամ Infinite տեսակների՝ առաջին տարին անվճար սպասարկմամբ:
«Ամերիաբանկի» մանրածախ գործառնությունների գծով տնօրեն Արման Բարսեղյանը, անդրադառնալով արտոնյալ պայմաններին, ասաց, որ այդ ամենն արվում է հաճախորդների ներգրավելու համար:
«Այս մասնաճյուղում առայժմ աշխատում է մոտ 15 հոգի, սակայն ժամանակի ընթացքում, բիզնես ծավալների ընդլայնմանը զուգահեռ, նրանց քանակը կավելանա մինչև 25 հոգի: Մեր կոնտակտային կենտրոնն ապրիլի 16-ից անցել է 24/7 գրաֆիկի, այսինքն, տարածքային ընդլայնման քաղաքականությունից բացի, նաև փորձում ենք ժամային առումով բարելավել մեր սպասարկման որակը»,- ասաց Բարսեղյանը:
«Ամերիաբանկի» մանրածախ գործառնությունների գծով տնօրենը նաև ընդգծեց, որ 2019 թվականին բացվելու է ևս մեկ մասնաճյուղ Էջմիածին քաղաքում:
Բանկի «Աբովյան» մասնաճյուղի բացմանը ներկա էին նաև ՀՀ Կոտայքի մարզպետ Ռոմանոս Պետրոսյանը և Աբովյանի քաղաքապետ Վահագն Գևորգյանը:
Բանկը թվով 19-րդն է ամբողջ Հայաստանում և 7-րդը՝ մարզային ցանցում: Այն աշխատելու է շաբաթական 5 օր՝ երկուշաբթի-ուրբաթ, ժամը 09:30-17:00-ն:
«Աբովյան» մասնաճյուղի տարածքում տեղադրված են կանխիկի մուտքագրման բանկոմատ և վճարային տերմինալ: Մասնաճյուղն իր տեխնիկական բարձր հագեցվածության, պրոֆեսիոնալ աշխատակազմի շնորհիվ կապահովի հաճախորդների բարձրակարգ սպասարկման համար բոլոր բարենպաստ պայմանները:

Новый филиал, новое предложение. “Америабанк” открыл свои двери перед абовянцами
Продолжая расширение своих региональных филиалов, “Америабанк” 17 апреля открыл свои двери перед клиентами города Абовян Котайкской области РА.
Как передает Арменпресс, филиал находится по адресу Площадь Конституции, 7/2.
Руководитель управления территориальными подразделениями “Америабанка” - АндраникХачатрян в беседе с журналистами отметил, что в связи с новым филиалом они представляют своим клиентам новое предложение по специальным тарифам. Льготными условиями смогут воспользоваться физические и юридические лица, которые откроют счета в филиале “Абовян”“Америабанка” до 31 июля 2019 года включительно. “При открытии счетов новым юридическим лицам будут предоставлены системы интернет-банкинг, мобайл- банкинг с бесплатным обслуживанием в течение года.
Будут также бизнес-карты с бесплатным обслуживанием в течение года, а также двум руководителям компании будут предоставлены по одной дебетовой и кредитной карте, за исключением Platinum или Infinite”, - отметил Хачатрян.
По его словам, в случае же открытия счета для новых физических лиц будут предоставлены бесплатные услуги интернет-банкинг и мобайл банкинг, а также телефонный банкинг. Физическим лицам будут предоставлены карты всех типов, за исключением видов Platinum или Infinite, с бесплатным обслуживанием в первый год.
Директор по розничным операциям “Америабанка” АрманБарсегян, касаясь льготных условий, сказал, что все это делается для привлечения клиентов.
“В этом филиале пока работает около 15 человек, однако со временем, параллельно с расширением объемов бизнеса, их число увеличится до 25 человек. Наш контактный центр с 16 апреля перешел на график 24/7, то есть, помимо политики регионального расширения, мы также пытаемся улучшить качество нашего обслуживания и в часовом плане”, - сказал Барсегян.
Директор по розничным операциям “Америабанка” также подчеркнул, что в 2019 году будет открыт еще один филиал в городе Эчмиадзин.
На открытии филиала банка “Абовян” присутствовали также губернатор КотайкаРоманос Петросян и мэр Абовяна Ваагн Геворкян.
Банк занимает 19-е место по всей Армении и 7-е место в региональной сети. Он будет работать 5 дней в неделю - с понедельника по пятницу с 09: 30 до 17: 00.
На территории филиала “Абовян” установлены банкомат ввода наличных средств и платежный терминал. Благодаря высокому техническому оснащению, профессиональному персоналу филиал обеспечит все благоприятные условия для высококачественного обслуживания клиентов.