ԱԺ-ն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց ապրիլի վերջին շաբաթ օրը որպես ՀՀ քաղաքացու տոն նշելու մասին օրենքի նախագիծը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց կառավարության ներկայացրած ապրիլ ամսվա վերջին շաբաթ օրը որպես ՀՀ քաղաքացու օր նշելու մասին նախագիծը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ «Տոների և հիշատակի օրերի մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին նախագիծն ԱԺ-ն ընդունեց ապրիլի 8-ի նիստում:
Քվեարկությունից առաջ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Գորգիսյանը հայտնեց, որ ԼՀԿ-ն որոշել է բաց թողնել այս հարցի քվեարկությունը։

Парламент Армении принял в первом чтении законопроект о праздновании в последнюю субботу апреля Дня гражданина РА
Национальное Собрание РА приняло в первом чтении представленный правительством законопроект о праздновании в последнюю субботу апреля Дня гражданина РА.
Как передает «Арменпресс», парламент Армении принял законопроект О внесении дополнений в Закон “О праздниках и памятных днях”.
Перед голосованием депутат фракции “Просвещенная Армения” Геворг Горгисян сообщил, что ППА решила пропустить голосование по этому вопросу.