Իրանում հեղեղումների զոհերի թիվը գերազանցել է 70-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանում հեղեղումների զոհերի թիվը գերազանցել Է 70-ը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Mehr գործակալությունը:
Ավելի վաղ հաղորդվել Էր 62 զոհվածների մասին: Մինչդեռ Իրանի դատական բժշկության կազմակերպության ղեկավար Ահմադ Շոջային Fars գործակալությանը հայտնել Է, որ հեղեղումների հետեւանքով զոհվել Է 67 մարդ:
Տարերքից, որը Իրանում մոլեգնել Է մարտի 21-ին նոր տարվա տոնակատարությունից մի քանի օր անց, տուժել են տասնյակ հազարավոր բնակիչներ: Առատ տեղումներից առաջացած հեղեղումների պատճառով Իրանի մի շարք նահանգներում ողողվել են ճանապարհները, վնասվել են ենթակառուցվածքը եւ տներ, խաթարվել Է տրանսպորտային հաղորդակցությունը:
Տարերքը, որը, իրանական իշխանությունների խոսքով՝ աննախադեպ Է երկրի համար, մոլեգնել Է երկրի նահանգների մոտավորապես կեսում: Իրանական ԶԼՄ-ների տվյալներով՝ տարերքի հարվածից շուրջ 1,9 հազար գյուղ ու քաղաք Է տուժել 15 նահանգում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Число жертв наводнений в Иране превысило 70 человек, сообщили СМИ
Число погибших в результате наводнений в Иране превысило 70 человек. Как передает Арменпресс, об этом сообщило агентствоMehr.
Ранее сообщалось о 62 погибших.
В то же время глава организации судебной медицины Ирана Ахмад Шоджаи сообщил агентствуFars, что число погибших в результате наводнений составляет 67 человек.
Стихия, нагрянувшая спустя несколько дней после того, как 21 марта в Иране отпраздновали новый год, затронула десятки тысяч жителей и, по данным иранских СМИ, порядка 1,9 тысячи городов и деревень в стране. Из-за наводнений, ставших следствием обильных осадков, во многих провинциях Ирана были размыты дороги, повреждены инфраструктура и дома, транспорт, а также нарушено транспортное сообщение.